Прес-конференція Володимира Зеленського — головне

Президент України Володимир Зеленський дав прес-конференцію українським та іноземним ЗМІ. Нижче наводимо головні тези.

Про битву за Донбас
Українці не здаються. Ми точно не здаємося. Ми це довели непорожніми словами. Ми це довели кожним днем, кожним кроком, який ми проживаємо в бою проти рф.

Швидкість деокупації країни залежить від швидкості постачання зброї. Я бачу зміну у швидкості допомоги від Сполучених Штатів Америки. Якщо ця вона буде зростати, ми будемо швидше звільняти наші території.

Про деблокаду Маріуполя
Маріуполь — це наші люди та наше місто. Ми маємо повне моральне право на військове розблокування наших міст. Чи готові ми зараз — ні. На сьогодні ми до цього не готові. Хлопці, які зараз боронять цю частину Маріуполя, «Азовсталь», прекрасно це розуміють. Це реальність. Як тільки ми зможемо туди дійти, ми дійдемо.

Ми звернулися з проханням до Папи Римського, аби він допоміг розблокувати гуманітарні коридори в Маріуполі. Нам потрібно використовувати будь-яку поважну людину, яка має вплив на досягнення миру. Хоча б для того, щоб обміняти людей. Ми звертаємося до всіх, і Ватикан — не виключення.

Про ймовірну зустріч із путіним та переговори
Якщо будуть знищені наші люди в Маріуполі, якщо буде проголошено референдум, псевдореферендум в нових псевдореспубліках, Україна вийде з будь-яких переговорних процесів.

Я не боюсь зустрічі з президентом, якщо щодо замахів. Боятися я просто не маю права, тому що наш народ показав, що він нічого не боїться. Боїться за своїх дітей. Люди голіруч зупиняли танків, іншу російську техніку. Так само як і наші Збройні сили України, так само, як і наші нацгвардійці.

Мої питання, які б я проговорював з президентом РФ, стосуються виключно – виключно – питань, які мене цікавлять виключно як президента України. Це питання територіальної цілісності. І саме ці питання я б з ним обговорював – як далі буде жити наш Донбас український і як далі буде жити наш Крим. Як ми можемо, в якій точці про це домовитись і чи можемо взагалі

Чи готова Україна жити як Ізраїль
Ми вже стали такою державою, як Ізраїль. Ми держава, якій щодня доводиться захищати свою землю. Коли ми переможемо, в нас буде найпотужніша армія, найбільш досвідчена. У нас немає іншого виходу.

Про відновлення країни
Ми розробили таку програму, і я в деталях розповів про неї у ЄС. Ми почали двосторонні переговори щодо відновлення нашої держави з лідерами світу. Великобританія та Швеція вже підтвердили свою участь. Йдеться про патронат — окремого лідерства у тому чи іншому регіоні нашої держави. Наприклад, Британія готова до патронату над Київщиною, Швеція — над Миколаївщиною. Я дуже хочу, щоб відновлювали відновлювати країну допомагали партнери, тому що бюджету на це не вистачить.

Про США та зброю
Щодо постачання зброї, нам все одно, що думає з цього приводу росія. Хоча вони й самі нам багато техніки поставили — ми пам’ятаємо, як вони кидали озброєння та тікали.

Ми вдячні підтримці США, вони є лідерами у світі. Саме вони задають темп і тон допомозі. Проте хочеться, щоб все було швидше. Вже у неділю до нас приїжджає міністр оборони та державний секретар США. Ми будемо спілкуватися щодо списку зброї, яка необхідна Україні й щодо темпів її постачання. За останній тиждень темпи та кількість зброї дуже покращилася.
Ми очікуємо від партнерів обіцяну зброю. Окрім того, потрібно обговорити питання гарантій безпеки для України.

Я не розглядаю варіант, за яким наші партнери не надають зброю, яку вони обіцяли. У такому випадку в нас немає інших шансів, аби відвоювати свою землю. Тоді у нас не буде держави й не буде людей.

24 апреля, 2022

Поиск.