Кого та навіщо можуть залучити до цільової мобілізації? Розбираємось разом із юристом

З початку війни в Україні діє загальна мобілізація, яку продовжено до 23 серпня. А нещодавно Кабінет міністрів розширив поняття цільової мобілізації, яка раніше використовувалася лише для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Тепер мобілізовані за такою формою можуть залучити до усунення наслідків боїв на звільнених територіях. СВОЇ розібралися разом із юристом Любов’ю Лукашук, як працює цільова мобілізація та готові розповісти вам усі деталі.

Цільова мобілізація відрізняється від інших видів тим, що під час громадян залучають виключно для ліквідації наслідків воєнних дій на відповідних територіях. Тобто призовники не братимуть участі у бойових діях і працюватимуть на територіях, попередньо оброблених спецслужбами — саперами, рятувальниками тощо.

Для чого потрібна цільова мобілізація:
– ліквідувати наслідки бойових дій та надзвичайних ситуацій;
— усувати наслідки у населених пунктах та територіях, які постраждали;
– вживати заходів щодо відновлення об’єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення.

За мобілізованим у такому порядку зберігають місце роботи, посаду та заробітну плату.

Під час цільової мобілізації для соціальних послуг можуть залучати працівників та волонтерів, які не мають документів, що підтверджують їх професійний рівень.

Проводити цільову мобілізацію можуть лише після завершення бойових дій. Терміни та обсяги мобілізації визначає президент України.

Більше про юридичні нюанси та колізії ви можете дізнатися у телеграм-каналі юриста Любові Лукашук. Серед останніх тем перетин кордону для чоловіків, вивезення за кордон тварин та підводні камені при купівлі валюти.

May 30, 2022

Пошукаємо?