126 день війни: на Криворізькому напрямку ворог перемістив одну БТГ

На Криворізькому напрямку росіяни перевели одну батальйонно-тактичну групу. Про це повідомляє Генштаб. Точне розташування окупантів не уточнюється.

Зберігається загроза авіаційних та ракетних ударів із Білорусі по Україні. Ворог продовжує утримувати на території Брянської та Курської областей до трьох БТГ. Агресор обстріляв з артилерії наші позиції у районах Сумської та Чернігівської областей. Біля кордону України росіяни розгортають РСЗВ «Град» для ураження Сумської області.

На Харківському напрямку підрозділи супротивника зусилля зосереджують на утриманні позицій. Для уточнення становища наших військ ворог провів розвідку у районах населених пунктів Циркуни, Кутузівка.

На Слов’янському напрямку ворог зосереджує зусилля на штурмі для виходу на кордон Богородичне – Краснопілля та створення умов для подальшого наступу на Барвінкове та Слов’янськ. Здійснював обстріли наших позицій у районах Маяків та Серебрянки.

На Донбасі основні зусилля ворога зосереджені на боях на Лисичанському та Бахмутському напрямках з метою оточення міста Лисичанськ.

На Лисичанському напрямку ворог продовжує наступ у напрямку Вовчоярівка – Верхньокам’янка.

На Бахмутському напрямі веде наступ у напрямках Мідна Руда – Клинове. Має частковий успіх, закріплюється у північній частині Клинового та поблизу траси Е-40 (в районі Вуглегірської ТЕС). Для збереження темпу наступу на вказаному напрямку окупанти посилили угруповання однієї БТГ.

На Новопавлівський напрямок окупанти перемістили до двох БТГ з Авдіївського та Бахмутського напрямів.

У Херсонській та Миколаївській областях підрозділи загарбників зосереджують зусилля на утриманні рубежів, недопущенні проведення нашими військами контрнаступних дій. На Миколаївському напрямку агресор додатково розгорнув зенітну ракетну батарею С-300ВМ.

Кривий Ріг

Вночі окупанти кілька разів ударили по Зеленодольській та Широківській громадах. У Великій Костромці перебито лінію електропередач. Енергетики поки що не можуть зайнятися ремонтом — перебувати у селі небезпечно.

У Дніпрі після вчорашнього ракетного удару знайдено тіла двох людей – чоловіка та жінки. Їх виявили під завалами СТО. Голова ОВА Валентин Резніченко повідомляє, що вони не були військовими. На місці експерти побачили уламки ракети «Калібр».

Зазначимо, що напередодні ворог направив на нашу область шість аналогічних ракет. Дві вдалося збити військовим.

Міжнародна реакція

У Раді безпеки ООН засудили загибель людей через російський ракетний удар по ТЦ у Кременчуці.

Канада надасть Україні пільговий кредит у 150 млн доларів США та інвестує 115 млн доларів у проекти з підтримки миру та безпеки та у гуманітарну допомогу.

Німеччина та Нідерланди поставлять в Україну ще шість одиниць самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000.

Інститут вивчення війни: Українська оборона Сєвєродонецька дорого обійшлася росіянам, незважаючи на нову тактику Москви, спрямовану на обмеження російських втрат.

June 29, 2022

Пошукаємо?