131 день війни: росіяни хочуть повернути втрачені села на Криворізькому напрямку

У Херсонській та Миколаївській областях окупанти зосереджені на поверненні втрачених позицій у районах населених пунктів Іванівка, Потьомкіне та Мирне і недопущенні нашого контрнаступу.

Для цього з тимчасово окупованого Криму на Херсонщину росіяни перемістили 17 вагонів із боєприпасами.

З території Курської області агресор застосовував артилерію та гелікоптери армійської авіації для ураження позицій Сил оборони в районах нп Василівське, Білопілля, Бачівськ та Вовківка Сумської області.

На Харківському напрямку ворог зосереджує зусилля на сковуванні дій наших військ та недопущенні їхнього переходу в наступ. У напрямку Прудянки українські воїни придушили спробу штурму.

Для порушення системи управління та зв’язку наших сил супротивник активно використовує комплекси радіоелектронної боротьби.

На Слов’янському напрямку росіяни намагаються встановити контроль над населеним пунктом Богородичне, Мазанівка та Долина. Бойові дії продовжуються.

Ворог перегруповує війська для відновлення наступу. Для цього переміщено БТГ з району Ізюму у напрямку Сніжківки, розгорнуто додаткові підрозділи ствольної артилерії.

На Донецькому напрямку основні зусилля угруповань противника – на витісненні наших підрозділів на кордон Сіверськ – Федорівка – Бахмут.

На Краматорському напрямку після проведення артилерійської підготовки ворог форсував Сіверський Донець, закріплюється в районах Лисичанська та Білогорівки.

На Бахмутському напрямку противник активізував обстріли наших позицій із ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення. Завдав масованих ракетних ударів у районах нп Покровське, Берестове, Спірне та в районі Вуглегірської ТЕС.

За підтримки артилерії ворог веде наступ у районах нп Василівка, Берестове, Спірне, Клинове та Майорськ, успіху не має.

На Авдіївському та Курахівському напрямках окупанти вели штурм у напрямах Перемоги та Мар’їнки. Авіація ворога завдала ракетних ударів по східній околиці Авдіївки та Мар’їнки.

Кривий Ріг

Вночі окупанти обстріляли з артилерії дві громади Криворізького району — Зеленодольську та Широківську. На щастя, люди не постраждали.

У Великій Костромі обійшлося без руйнувань. А у Шестірні вибухова хвиля вибила вікна місцевого дитячого садка.

Міжнародна реакція

Президент Німеччини: війна росії проти України стала причиною найсильнішої динаміки геополітичних та геоекономічних змін, і світ перебуває «на порозі нової ери».

ISW: за Лисичанськ та район на захід від нього відповідали командувач Центральним військовим округом генерал-полковник Олександр Лапін та командувач Повітряно-космічними силами росії генерал армії Сергій Суворікін. Путін не довіряє молодшим офіцерам.

Британія розглядає ідею конфіскувати активи росіян та передати їх Україні.

Західні ЗМІ: G7 планує вдвічі зменшити максимальну ціну на російську нафту.

July 4, 2022

Пошукаємо?