2-3 години в день: у деяких регіонах України світло вмикатимуть лише на короткий час

40% українців сидять наразі без світла через нещодавні атаки росіян. В деяких регіонах відключених абонентів набагато більше — наприклад, на Одещині без електроенергії залишилися до 70% абонентів. Про це повідомили в ДТЕК та заявили, що через складну ситуацію постачальники переходять від планових відключень споживання до планових включень.

«Ситуація дуже складна, але контрольована. Росіяни завдали дуже серйозної шкоди обʼєктам передачі (підстанціям), через які живляться багато областей і в центрі, і на заході. Було попадання в ТЕЦ, яка припинила працювати через пошкодження. Зараз по всій країні — аварійні відключення. Це буде тривати до перших відновлюваних робіт [зараз розбирають завали]. Частково підключили споживачів, але й зменшити обсяги відключень неможливо», — пояснив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Де найскладніша ситуація — спікер не повідомив. За його словами, в деяких регіонах світло вмикатимуть лише на дві-три години в день.

На Дніпропетровщині графіки відключень наразі не діють. Тобто орієнтуватися по переліку на сайті сенсу нема. Світло можуть вимкнути будь-якої години.

Водночас людей, у яких є світло, ДТЕК просить не вмикати більше одного енергоємного приладу за раз. Тобто, якщо ваш бойлер нагрівся, вимкніть його, й лише після цього вмикайте електричну духовку або плиту.

November 17, 2022

Пошукаємо?