23 день війни: у Росії немає досвідчених військових для штурму Києва, найманці з армії Асада та Хезболли хочуть втекти до ЄС

Станом на ранок 18 березня ЗСУ частково знищили та зупинили просування вглиб території України підрозділів зі складу 437 навчального полку та 26 танкового полку збройних сил Росії. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Протягом доби українські захисники збили 14 повітряних цілей ворога: 7 літаків, вертоліт, 3 БПЛА та 3 крилаті ракети.

У Росії проводять приховану мобілізацію, залучають так званих добровольців, строковиків та курсантів, а також найманців із Сирії. Українській розвідці відомо про 1000 найманців з армії Асада та Хезболли. Однак у їхні плани входить не ведення війни, а міграція до країн ЄС.

На тимчасово зайнятих територіях проводяться пошуки та затримання українських активістів, держслужбовців, учасників АТО/ОГС та членів їхніх сімей, а також інших громадян, які можуть організувати опір окупації.

Ворог продовжує зазнавати втрат. Є проблеми із забезпеченням підрозділів. Фіксуються випадки дезертирства.

Триває ракетно-бомбовий обстріл об’єктів інфраструктури.

17 березня снаряди прилетіли до Святошинського району Києва, від чого загорівся склад площею 10 тисяч метрів і два легковики. Загинуло двоє людей.

Було обстріляно найбільший ринок Східної Європи в Харкові. Пожежники продовжують гасити.

Над Дніпропетровською областю українські системи ППО збили дві крилаті ракети та ворожий дрон.

Під вогнем окупантів продовжують перебувати Маріуполь, Охтирка, Чернігів та інші міста.

Вранці 18 березня снаряд прилетів до району Львівського аеропорту.

Відсутність досвідчених командирів унеможливлює наступ на Київ у найближчій перспективі.

Ворог намагається відновити наступ на Ізюм, Сєверодонецьк та оточити Маріуполь.

Окупанти не залишають спроб виявити системи ППО вздовж чорноморського узбережжя. В акваторії Чорного моря ворог проводить демонстративні дії.

У Кривому Розі зберігається контрольована атмосфера. Ворог зайняв Малу Шестерню на кордоні з Херсонською та Дніпропетровською областями, проте наступальних дій не проводить.

Міжнародна реакція

У Лондоні пройшли мітинги проти корпорацій, які продовжують працювати в Росії і сплачувати агресору податки до бюджету. Люди протестували проти Nestle, Danone та Unilever. З російського ринку також відмовляються йти Philip Morris, PepsiCo, Leroy Merlin і Mars.

Італія запропонувала свою допомогу у відродженні Маріупольського драматичного театру. Його хочуть відбудувати після закінчення війни.

March 18, 2022

Пошукаємо?