41 день війни: над Дніпропетровською областю збили дві ракети, ворог обстріляв Миколаїв, засідання Ради безпеки ООНм

На ранок 5 квітня ворог зосереджує зусилля на підготовці наступальної операції на сході України. Мета – встановлення контролю за територією Донецької та Луганської областей. Зведення опублікував Генштаб ЗСУ.

Відзначається рух військової техніки територією білорусі.

Окупанти продовжують блокувати Харків, знищуючи житлові квартали з артилерії.

У напрямку на Барвінкове ворог просунувся на 7 км, узяв під контроль населений пункт Бражківка. Також наступав у напрямку населеного пункту Сулігівка, але успіху не мав.

Для покращення руху військ на напрямі та забезпечення переправи через річку Сіверський Донець проводить роботи з відновлення мосту в Ізюмі.

На Донецькому та Луганському напрямках окупанти хочуть взяти під контроль населені пункти Попасна, Рубіжне та Маріуполь, а також готують наступ у районі населеного пункту Золота Нива.

У районах населених пунктів Борівське, Новолуганське, Солодке, Мар’їнка, Золота Нива ворог продовжував артилерійські обстріли.

Поблизу населених пунктів Новотошківське, Нижнє, Попасне, Калинове, Степове, Рубіжне, Троїцьке, Новобахмутівка супротивник проводив штурмові дії, успіху не мав.

Російські загарбники завдавали масованих артилерійських та авіаційних ударів по Маріуполю.

На Южнобузькому напрямку окупаційні війська проводять штурмові дії за підтримки артилерії для взяття під контроль населеного пункту Олександрівка, мають частковий успіх. У районі населених пунктів Любине, Мирне, Копані окупанти обстрілювали з артилерії позиції ЗСУ.

Російські війська здійснили обстріл Миколаєва забороненими Женевською конвенцією касетними боєприпасами. Під ворожий вогонь потрапили цивільні квартали та медичні установи, зокрема дитяча лікарня. Відомо про 10 загиблих, у тому числі дитину. Ще 61 особа була поранена.

Кривий Ріг

4 квітня по Криворізькому району окупанти завдали ударів забороненими фосфорними та касетними боєприпасами. Обійшлося без жертв.

Вночі 5 квітня над Дніпропетровською областю збили дві ракети. Уламки впали на одне із сіл області, ніхто не постраждав.

Міжнародна реакція

5 квітня Володимир Зеленський вперше з початку війни виступить перед Радбезом ООН.

США мають намір просити ООН про виключення Росії із Ради з прав людини.

April 5, 2022

Пошукаємо?