76 день війни: ворог готує диверсії на хімпідприємствах, випустив 7 ракет по Одесі та обстріляв Криворізький район, ЗСУ відбили 15 атак на сході

Станом на ранок 10 травня основні зусилля авіаційного угруповання противник зосереджує на підтримці дій підрозділів у Харківській та Донецькій областях, у тому числі у районі заводу «Азовсталь». Окупанти продовжують застосовувати артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Не виключається можливість проведення диверсій на об’єктах хімічної промисловості України з подальшим звинуваченням у цьому підрозділі ЗСУ.

На Сіверському напрямку противник обстріляв із застосуванням реактивних систем залпового вогню райони прикордонні населені пункти Велика Писарівка, Білопілля, Краснопілля та Юнаківка Сумської області.

На Слобожанському напрямку ворог підтримує у повній готовності до застосування сили та засоби протиповітряної оборони на території Білгородської області. Продовжує зосереджувати зусилля на обороні зайнятих рубежів з метою запобігання просуванню підрозділів наших військ у напрямку державного кордону України. Здійснює повітряну розвідку.

На Ізюмському напрямку противник поповнює боєприпаси, пальне та матеріально-технічні засоби. Ворог продовжує підготовку до наступу на Лиман та Сєверодонецьк. Йдуть бої за населені пункти Воєводівка, Тошківка та Нижнє Луганської області, а також Кам’янка Ясинуватського району Донецької області.

У Маріуполі ворог артилерією та ударами авіації продовжує знищувати інфраструктуру заводу «Азовсталь». Ідуть бойові дії.

У Херсонській та Миколаївській областях супротивник активних бойових дій не проводив. Здійснював обстріл підрозділів наших військ. Готувався до відновлення штурмових дій з метою покращення тактичного становища.

Корабельні угруповання продовжують виконувати завдання щодо ізоляції районів бойових дій, ведення розвідки, завдання ракетних ударів по важливих об’єктах цивільної та військової інфраструктури нашої держави, підтримки підрозділів на приморському напрямку та блокування цивільного судноплавства.

Під час нічного обстрілу Одеси ворог випустив 7 ракет із застосуванням авіації. Застарілими ще радянськими ракетами вдалося потрапити до торгового центру та складу готової продукції широкого споживання. Одна людина загинула, п’ятьох відвезли до лікарні.

За минулу добу на території Донецької та Луганської областей українські захисники відбили 15 атак ворога, знищено один зенітний ракетний комплекс, дев’ять танків, три артилерійські системи, 25 одиниць бойової броньованої техніки, три одиниці спеціальної інженерної техніки та три автомобілі.

Кривий Ріг

У місті ніч минула спокійно. Адміністративні кордони Дніпропетровської області залишаються під контролем ЗСУ. Ворог на нашій території відсутній.

Міжнародна реакція

США на рік скасовують імпортне мито на українську сталь. Міністерство торгівлі США оголосило про зупинення дії 232 митних тарифів.

Пулітцерівська премія надала українським журналістам спеціальну нагороду.

May 10, 2022

Пошукаємо?