Айкос і кальян теж: із 11 липня в Україні заборонять палити в громадських місцях

Набуває чинності Закон «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Із 11 липня буде заборонено палити цигарки, електронні сигарети та кальян у громадських місцях. А місцева влада отримає право визначати зони, вільні для куріння. 

Заборонять куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у приміщеннях та на території навчальних, медичних, спортивни, фізкультурно-оздоровчих споруд. 

Також у приміщеннях закладів харчування, культурного призначення, готелів та інших місць розміщення громадян, гуртожитках, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, органів держвлади та місцевого самоврядування. 

Заборона поширюватиметься й на приміщення аеропортів, дитячі майданчики, вокзали та станції, зупинки громадського транспорту, місця загального користування у житлових будинках, підземні переходи, ліфти, таксофони, у транспорті загального користування та таксі.

За куріння у цих місцях можна отримати або попередження, або штраф від 51 до 170 грн, при повторному порушенні – 170-340 грн за ст. 175-1 КУпАП. 

В закладах, де куріння заборонено, мають бути спеціальні таблички: «Куріння заборонено!» чи «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Сумарна площа спеціальних місць для куріння не повинна перевищувати 10% загальної площі приміщення. Крім того, місце має бути обладнане витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму. Якщо таблички відсутні, власника закладу оштрафують на 1000 грн. 

Для ресторанів та кафе розміщення попільничок, кальяну чи за куріння передбачено штраф 3000 гривень, у разі повторного порушення – 15 тисяч гривень, для інших суб’єктів господарювання – 1000 гривень, у разі повторного порушення – 10 тисяч гривень.

У Міністерстві юстиції наголошують, щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених тютюнопалінням. Цей Закон має покращити ситуацію. 

July 1, 2022

Пошукаємо?