Байден в Україні: подробиці неочікуваного візиту президента США

20 лютого президент США Джозеф Байден відвідав столицю України з неанонсованим візитом. Це історична подорож, адже востаннє Байден відвідував Київ 15 років тому. 

Володимир Зеленський подякував американському президентові за підтримку України та зазначив, що головною темою розмови з Джозефом Байденом стане ситуація на фронті. Зокрема, питання далекобійної зброї та зброї, яка ще може постачатись в Україну.

«На цьому тижні вже рік нашої незламності, нашої боротьби проти російської агресії, і дуже символічно, що ми зміцнюємо нашу стійкість двома зустрічами з паном Президентом: моїм і нашої команди візитом у Вашингтон у грудні та візитом Президента (США — ред.) і його команди у Київ сьогодні. Результати цих візитів, безумовно, будуть відчутними на полі бою, у посиленні наших воїнів та у звільненні наших територій», – пояснив Володимир Зеленський

Зі свого боку Джозеф Байден відзначив важливість своєї присутності сьогодні в Україні – напередодні річниці повномасштабної війни.

«Я думаю, що було б критично важливим не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну в її війні проти жорстокої агресії», – зазначив лідер Сполучених Штатів.

Президент США зауважив, що радий знову відвідати Київ.

У Білому Домі повідомили, що Джозеф Байден оголосить про чергове постачання критично важливого обладнання, включаючи артилерійські боєприпаси, протитанкові системи та радари повітряного спостереження, аби допомогти захистити український народ від повітряних бомбардувань. Президент США також анонсує додаткові санкції проти російських еліт і компаній.

Під час пресконференції Байден уточнив, що Вашингтон передасть боєприпаси до систем HIMARS та протитанкові ракетні комплекси Javelin. Також, за словами президента США, разом із партнерами Україні вже поставили 700 танків, тисячі одиниць бронетехніки, 1000 артилерійських систем тощо.

Вартість нового пакета допомоги складе 500 мільйонів доларів.

Також на Алеї сміливості встановили дошку з ім’ям Джозефа Байдена.

February 20, 2023

Пошукаємо?