Балістичні ракети на додачу до дронів: чим небезпечна нова зброя, яку хоче отримати росія від Ірану, та як їй протидіяти

Іранські балістичні ракети можуть стати проблемою для України. У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що наша країна не має ефективних засобів боротьби проти зброї, яку планує отримати росія. Речник командування ПС Юрій Ігнат пояснив, що балістичний тип ракет більш небезпечний, ніж інший.

«Проти балістичних ракет, на жаль, у нас немає ефективних засобів для захисту. Це балістика, вона летить практично з космосу, летить на великій швидкості вниз. Збивати їх фактично нереально, але протидіяти можна у різний спосіб», — зазначив Ігнат.

За його словами, найкраще знищувати такі ракети там, звідки вони запускаються. Проте для цього потрібно подолати від 300 до 700 кілометрів — саме таку відстань здатні пролітати іранські снаряди.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна вже веде переговори щодо отримання нових зенітно-ракетних комплексів, які спроможні збивати іранську зброю.

«Зараз ми активно ведемо діалог щодо постачання сучасних ЗРК, над цим працюємо щодня. Ми отримаємо їх, бо дехто сподівається завезти з Ірану ракети, щоб продовжити терор нашої країни», — зазначив Єрмак та нагадав, що так само росія робила ставку на дрони. Але й проти «Shahed-136» них знайшлося рішення — добре показала себе стрілецька зброя.

На думку керівника ОП, закупівля агресором ракет з Ірану свідчить про результативність санкцій проти росії. Військова машина росії стає залежною від також підсанкційного Ірану та залишків радянських танків, які їм допомагає ремонтувати білорусь.

November 2, 2022

Пошукаємо?