Більше «Хімарсів», більше санкцій та виступ Олени Зеленської у Конгресі — головне з дипломатичного фронту

Цього тижня Сполучені штати мають оголосити новий пакет військової допомоги для України . 20 липня під час зустрічі у форматі «Рамштайн» стало відомо, що у перелік ввійдуть чотири ракетні системи «Хімарс», які стали фаворитами під час останніх тижнів війни, а також снаряди для гаубиць. Відтак загальна кількість наданих Україні HIMARS досягне шістнадцяти.

«Зараз критична фаза цього конфлікту. І наша колективна підтримка України — життєво необхідна і невідкладна. Росія вважає, що зможе протриматися довше, ніж Україна і ніж ми. Але це лише ще один у серії російських прорахунків… Контактна група продовжить шукати інноваційні способи забезпечувати довгострокову підтримку хоробрим українцям та українкам у Збройних силах. І ми підлаштуємо нашу допомогу так, щоб Україна мала необхідні технології, боєприпаси та вогневу потужність, щоб захищати себе», — зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Тим часом Литва пообіцяла передати Україні додаткові бронетранспортери та боєприпаси.

Також 20 липня посли ЄС схвалили сьомий пакет санкцій проти рф. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

«Імпорт російського золота буде заборонений, а також передбачені замороження активів Сбєрбанку, включення до санкційного списку понад 50 фізичних та юридичних осіб», — повідомив Єрмак.

Наразі влада працює над втіленням наступного пакета санкцій. Вони стосуватимуться газового ембарго, визнання росії країною-спонсором тероризму та обмеження ціни на нафту.

Олена Зеленська виступила з промовою у Конгресі США. Перша Леді закликала американську владу допомогти спинити терор проти українців.

«Я зараз прошу про річ, якої б ніколи не хотіла просити. Я прошу у вас зброї! Зброї не для того, щоби нести війну на чужу землю, а щоби захистити свій дім і право прокидатися у ньому живим!» — сказала Зеленська.

Вона зауважила, що просить також надати Україні засоби протиповітряної оборони: «Щоби ракети не вбивали дітей у їхніх візочках, щоби вони не руйнували дитячі кімнати і цілі сім’ї».

Окрім того, Перша леді отримала у Вашингтоні премію Dissident Human Rights Award у Меморіалі пам’яті жертв комунізму, адресовану всьому українському народу.

July 20, 2022

Пошукаємо?