Битва за Донбас перейшла на новий етап, наступна мета окупантів – Слов’янськ. Розбираємо прогнози експертів

Українські війська продовжують утримувати росіян на кордоні Луганської та Донецької областей. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що на 6 липня бої тривають у селах навколо Лисичанська. А це означає, що взяття всього регіону, про який повідомляли путіну, ще не завершилося.

Швидше за все, така ситуація — питання часу. Битва продовжиться на вільній частині Донбасу. Це підтверджує керівник Донецької ОВА Павло Кириленко. За його словами, з області треба вивезти 350 тисяч осіб, щоб ЗСУ могли стати в ефективну оборону. Робота у цьому напрямі вже ведеться — 6 липня Укрзалізниця додала вагони до евакуаційного потягу, який забирає людей із Покровська до Львова через Дніпро.

Крім прямих зіткнень із ЗСУ, просуванню росіян заважають дві речі. Це загальна втома військ після битв за Сєвєродонецьк та Лисичанськ, а також палаючі склади з боєприпасами. З останнім також допомогли наші бійці та далекобійні «Хімарси» від США.

Наступною метою окупантів розвідка Британії називає Слов’янськ. Відразу зазначимо, що ця думка не є аналітичною позицією редакції СВОЇХ. В даному випадку ми описуємо ситуацію для загального розуміння ситуації серед наших читачів.

Для наступу на Слов’янськ росія перекинула на Ізюмський напрямок більшість частин східної і західної групи військ, що залишилися в наявності. Розвідники пишуть, що останнім часом окупанти просунулися ще на п’ять кілометрів дорогою Е40 від Ізюма. Наразі вони знаходяться приблизно за 16 кілометрів на північ від Слов’янська та зустрічають рішучий опір ЗСУ.

В якомусь сенсі битва за місто вже почалася І росія воює звичними для неї методами — закидає Слов’янськ снарядами. Наприклад, 5 липня через обстріл загинула одна людина, семеро отримали поранення. А в ході атаки 3 липня загинуло шестеро та постраждали 19 людей. При цьому щоразу у місті спалахували пожежі.

Голова регіону Павло Кириленко переконаний, що росіяни спробують повторити зі Слов’янськом сценарій Маріуполя чи Сєвєродонецька. Тобто розстрілюватимуть місто з усього, що можливо — у хід піде ствольна артилерія, РСЗВ, авіація і, звичайно, піхота.

При цьому Кириленко зазначив, що лінія оборони довкола Слов’янська побудована таким чином, щоб росіяни не могли знищувати місто артилерією, проте вони готуються саме до такого сценарію. Він заявив, що місто готове стояти стільки, скільки потрібно.

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович, прогнози якого стали інтернет-мемом та культурним феноменом, висловив свою думку щодо битви за Донбас. Він вважає, що росія вже досягла своїх максимальних успіхів у війні, а її наступним серйозним результатом може стати хіба що взяття невеликого міста. Арестович вважає, що після цього окупанти мають стати в оборону.

Військовий експерт Олег Жданов припускає, що, окрім Слов’янська, росіяни також спробують взяти Бахмут. «Вони його атакуватимуть і атакуватимуть Слов’янськ. Задум такий – з’єднати лінію Бахмут-Слов’янськ і тоді знову може виникнути загроза оточення. Але це їхні наміри», – вважає Жданов.

Говорити про терміни подальшої битви за Донбас важко. Після втечі з-під Києва у росіян пішлио три місяці, щоб вийти на межі Луганської області. За цей час їхні втрати у живій силі збільшилися вдвічі, а за деякими категорія техніки — втричі та більше. Крім того, тоді Україна мала менше зброї, не було «Хімарсів», не відбулася ще зустріч у форматі «Рамштайн».

Водночас, росія ще може оголосити загальну мобілізацію або навіть задіяти свого поплічника Олександра Лукашенка та білоруські війська.

July 6, 2022

Пошукаємо?