Через два роки після підписання мирного договору росія може повернутись, — Володимир Зеленський дав інтерв’ю українським журналістам

5 квітня Президент відповів на запитання українських журналістів. Головними темами стали мирні переговори з Росією, питання Криму та ОРДЛО, а також те, що для України є перемогою у війні. СВОЇ зібрали основні цитати Володимира Зеленського.

Мирні переговори

Володимир Зеленський вважає, що Україна має продовжити мирні переговори з росією, незважаючи на військові злочини в Бучі.

«Всі розуміють тому, що вони зробили, прощення немає. Точно стоятиме питання переговорів. Сказати, давайте більше ні про що не говорити з ними — позиція найпростіша. Найскладніше говорити, що вони зробили, визнати їх ворогами, знати, що це війна росії проти України.

Ми вважаємо, що це геноцид, вони повинні понести за це покарання, і при всій цій позиції нам необхідно знайти можливості для того, щоб зустрічатися і знайти вихід у цій ситуації, не втративши своєї території», — пояснив президент.

Україна збиратиме списки російських військових, які скоїли військові злочини в Україні. Розслідування проводитимуть на міжнародному рівні із залученням іноземних фахівців. Буде створено спеціальну міжнародну комісію для розслідування.

Гарантії безпеки для України

«Нам не потрібно 40 країн, які за командою мають включитися та воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібні країни, які протягом 24 годин зможуть надати серйозну зброю, країни, від яких реально залежить санкційна політика», – повідомив Президент.

Коли Україна отримає згоду цих країн із підписами їхніх лідерів, наша делегація продовжить переговори про гарантії безпеки та позаблоковий статус.

Про «демілітаризацію» та «денацифікацію» Україна не розмовлятиме з росією. Ці фрази давно викреслені із переговорного процесу, наголосив Президент.

«Навіть якщо ми підпишемо найпотужніший договір, ми розуміємо, що за два роки росія може повернутися», — заявив Володимир Зеленський.

«Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО, не грати нашим життям, а серйозно – будемо, значить, вступати. Але цього не буде, на жаль. І не сталося, на жаль. Тому ми будуватимемо гарантії безпеки, які зможуть захистити нас».

Володимир Зеленський вважає, що домовитися з росією по всіх пунктах одразу не вийде. Тому Україна готова відкласти вирішення питання Криму та ОРДЛО. Першочергове завдання для країни – закінчити війну.

Маріуполь

«Для нас це місто, для нас це життя, а для них це медалька, яку вони хочуть повісити собі на груди», – заявив Володимир Зеленський.

За словами Президента, зараз росія хоче захопити територію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, забезпечити собі сухопутний коридор у Крим.

Військова деокупація Маріуполя є дуже складним питанням, зазначив Президент.

Туреччина готова вивезти кораблями поранених та вбитих із Бердянська. Туреччина узгоджує це питання з путіним після обговорення з Україною. Якщо вийде, результат буде найближчим часом, якщо ні, то буде зрозуміло, хто заблокував це питання, наголосив Володимир Зеленський.

Крим та ОРДЛО

Позиція про 10-15 років переговорів щодо Криму — це домовленості щодо вирішення питання Криму виключно дипломатичним шляхом.

Це не компроміс, а запит України до росії. Проте позиції можуть змінюватись. Багато що залежить від перебігу військових дій.

«Люди, які стали сепаратистами, зліші, ніж росіяни. Я вважаю, що найскладніше питання не щодо Криму, а щодо Донбасу», — заявив Президент.

Лукашенко та Орбан

Володимир Зеленський вважає, що Лукашенко ще може вступити у війну.

Говорячи про Угорщину, Президент України зазначив, що Орбан боїться впливу Москви на Угорщину, тому не стане союзником для нашої країни. Україні ж від Угорщини багато не потрібно — головне, щоб вона не блокувала вступ до ЄС. На думку Володимира Зеленського, Орбан побоїться цього зробити, адже це означатиме відкриту підтримку росії.

Перемога для України

Для України перемогою у війні буде збереження суверенітету, людей, території до 24 лютого 2022 року, упевнений Президент. Військове вирішення питання Криму та ОРДЛО може стати українським Сталінградом, наголосив Зеленський. Відразу можуть загинути 50 тисяч наших захисників.

Говорячи про майбутнє нашої країни, Президент заявив, що ключовим питанням буде безпека.

«Україна не буде абсолютно ліберальною та європейською. Безпека має бути номером один. Ми не можемо говорити про Швейцарію майбутнього, напевно, такою наша держава зможе стати через дуже тривалий час. Але те, що ми станемо великим Ізраїлем. Своїм. Зі своїм обличчям. Те, що ми не дивуватимемося тому, що перед усіма супермаркетами, кінотеатрами стоятимуть представники Нацгвардії зі зброєю. Питання безпеки номер один на найближчі 10 років», – наголосив Володимир Зеленський.

April 5, 2022

Пошукаємо?