Чому росіяни посилили ракетні атаки і як вплине збиття «Кинджалу» на хід війни?

CNN оприлюднили матеріал, у якому власні джерела називають вдалим використання американської системи ППО Patriot проти гіперзвукової ракети. За словами інформатора, Пентагон вважає це важливою подією, яка викликала галас. Порадувало їх й те, що збили «Кинджал» українські військові, які нещодавно пройшли навчання в Оклахомі. Впоралися самостійно, без радників на полі бою. Це в Пентагоні назвали великим кешбеком своїх інвестицій.

Чому це важливо і що такого у «Кинджалах»?

Американська система Patriot успішно справляється з балістичними ракетами, а от можливість зупиняти гіперзвукові, до яких росія відносить свої «Кинджали», була лише теоретичною. Втім, в ніч на 4 травня в небі над Києвом українські захисники за допомогою Patriot знищили ракету Х-47. Згодом, інформацію про вдале використання американської ППО повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

«Вітаю український народ з історичною подією! Так, ми збили “не имеющий аналогов” “Кинджал”», — написав він.

А в етері телемарафону Єдині новини речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що Україна потребує значно більше таких систем.

«Зарано росіяни дізнались про цю успішну роботу. Повинні тішитись, що маємо таку зброю, але тішитись рано, тому що її мало, треба значно більше цих систем, щоб захистити наші великі міста, захистити об’єкти інфраструктури та атомної енергетики», – сказав Ігнат.

Ракета типу «Кинджал», вона ж Х-47, – одна з найсучасніших розробок росії з власною системою наведення. Їх прийняли на озброєння у 2017 році. Дальність може сягати 3000 км, а максимальна швидкість – 14 688 км/год. Раніше росія робила ставку на гіперзвукові ракети саме цього типу як високоточну зброю, яка неодмінно наносила ураження обраному об’єкту. Утім збиття Україною ракети поставило можливості країни-агресорки під сумнів.

Посилення ракетних ударів 

Цього тижня почастішали обстріли з боку країни-окупантки. На думку керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнко, росія хоче зашкодити логістичним процесам в країні. Як постачанню зброї в Україну від наших західних партнерів, так і збільшенню економічних збитків. Тому ціллю переважно стають транспортна інфраструктура, склади, нафтопереробні та зернові підприємства, об’єкти харчової промисловості. Про це фахівець повідомив в етері інформаційного телемарафону.

«Україна переходить до ленд-лізу, нам буде здійснено постачання більш ефективних, сучасних і надійних засобів ракетних комплексів ППО. В той самий час, росія буде мати більш відсталий збройний комплекс і менш надійні ракети. Україна отримає кращий захист, і ситуація загрози з повітря поступово покращиться в сторону захисту. Певною мірою це нагадує дещо агонію. Звичайно, ворог запускає ракети та намагається вражати цілі, але це складає враження безвиході», – зазначив Олександр Мусієнко.

На думку експертів, напередодні анонсованого українського наступу кількість обстрілів збільшиться, адже для росії це може бути останнім шансом зірвати плани та загальмувати просування ЗСУ. Тож не виключено, що країна-агресорка може навіть використати «недоторканий» ракетний запас.

May 8, 2023

Пошукаємо?