«Дайте нам крила»: головне з візиту Зеленського до Великої Британії

У Лондоні президент України зустрівся з прем’єр-міністром Сполученого Королівства Ріші Сунаком, монархом Чарльзом ІІІ та виступив перед парламентарями. 

Володимир Зеленський і Ріші Сунак обговорили оборонну співпрацю. Також реалізацію формули миру, євроатлантичну інтеграцію України, майбутню підтримку з боку Великої Британії, у тому числі повоєнну відбудову нашої країни, а також низку інших перспективних проєктів.

Крім того, лідери країн обговорили питання недопущення російських і білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

Після зустрічі на Даунінґ-стріт, Зеленський виступив перед парламентарями. У Вестмінстерському палаці президента України зустріли гучними оваціями.

«Світ потребує британського лідерства, як і української хоробрості», – заявив Володимир Зеленський.

Президент подарував британському спікеру шолом українського льотчика за надписом: «Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб її захищати». 

«Дякую за вашу увагу. Дякую за вашу підтримку. Залишаючи британський парламент 2 роки тому, я дякував вам за смачний англійський чай. Сьогодні я залишу парламент, дякуючи усім вам, заздалегідь, за потужні англійські літаки», – завершив президент.

Президент також зустрівся з королем Великобританії Чарльзом ІІІ.

«Для мене честь бути першим президентом України за всю історію українсько-британських відносин, якого вшанував своєю аудієнцією британський монарх. Вдячний Його Величності за теплий прийом і підтримку українських громадян, які знайшли прихисток від війни у Великій Британії», – зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський та Ріші Сунак прибули на базу британської армії до табору Лулворт (місто Дорсет) для зустрічі з українськими військовими. Обом лідерам презентували симулятор танка Challenger 2, який використовувався для навчальння.

Зеленський подякував Сунаку за підтримку та вручити медалі деяким українським військовослужбовцям. За словами Сунака, Україна отримає танки та інше необхідне озброєння впродовж тижнів, не місяців.

«Сьогодні ми домовилися розширити програму навчання, через яку пройшли вже 10 тисяч українських військових, на морпіхів та пілотів винищувачів», – підкреслив Сунак.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що до візиту Зеленського Велика Британія запровадила нові антиросійські санкції.

Під санкції потрапили 15 фізичних та юридичних осіб: уповноважений президента рф із захисту прав підприємців Борис Тітов, власник кремлівського видання Regum, акціонер банку «росія» Світлана Кривоногих, власник компанії з обслуговування літаків «Аеростарт» Віктор Мячин, колишній помічник путіна Євгеній Школов.

Також в списку компанії та заводи Moscoms LLC, «Топаз»,«Універсалмаш»,«Ростехкомплект», «Оборонлогістика», розробник безпілотників ZALA Aero.

ЗМІ повідомляють, що після Лондона президент попрямує до Парижа. Там він має зустрітися з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

 

February 8, 2023

Пошукаємо?