ДБР назвало три основні версії розстрілу військовослужбовців у Дніпрі

Окрім дідівщини, слідчі розглядають версію психічного захворювання Артемія Рябчука та впливу іноземних спецслужб. Про це повідомив директор ДБР Олексій Сухачов на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Слідство вважає, що Артемій Рябчук міг застрелити п’ятьох людей на Південмаші та ще п’ятьох поранити через нестатутні відносини у військовій частині, або у зв’язку з психічним захворюванням та перебуванням у стані фізіологічного афекту, або ж за розпорядженням іноземних спецслужб, недержавних організацій чи приватних осіб заради дискредитації правопорядку у країні.

Правоохоронці встановили, що Артемій Рябчук відвідував РФ у 2019 році, де перебував протягом двох тижнів.

ДБР також оприлюднило попередні результати анкетування військовослужбовців частини, де служив Артемій Рябчук. За їхніми даними, між товаришами по службі та керівництвом могли бути факти дідівщини.

Під час допиту Артемій Рябчук розповів, що зазнавав психічного тиску з боку старших нацгвардійців через місяць з початку служби – з листопада 2021 року.

За словами підозрюваного, до нього ставилися зневажливо, він зазнав цькування через те, що повідомив командиру про нестатутні відносини в частині. Його змушували займатися прибиранням приміщень під час відпочинку у складі варти, що призводило до виснаження його організму. При цьому підозрюваний заявив, що до нього не застосовувалося фізичне насильство з боку товаришів по службі або командирів.

Артемій Рябчук розповів, що в момент розстрілу товаришів по службі відчував злість і затемнення свідомості, тому це обмежувало його усвідомлення та звіт діям. Це ще належить перевірити психолого-психіатричній експертизі.

Зазначимо, 3 лютого Рябчук змінив адвокатів та відмовився від усіх своїх показань.

Нагадаємо, 27 січня нацгвардієць розстріляв варту Південмашу. Загинули п’ятеро людей, включаючи робітницю заводу, а також п’ятеро людей отримали вогнепальні поранення. Рябчука підозрюють в умисному вбивстві, дезертирстві та викраденні зброї. Військовослужбовцю може загрожувати довічний термін. Наразі він перебуває у СІЗО без права внесення застави.

February 9, 2022

Пошукаємо?