Дніпропетровська облрада ухвалила бюджет регіону на 2023 рік. На що спрямують кошти?

Загальний ресурс обласного бюджету-2023 складає 8,15 млрд грн. Це на 19% менше, у порівнянні з минулим роком. Про показники головного кошторису області повідомив голова облради Микола Лукашук. 

«Наше головне завдання – забезпечити виплату заробітних плат та допомоги соціально незахищеним верствам населення, підтримку соціальної сфери, оплату комунальних послуг для повноцінного функціонування комунальних закладів», – сказав Микола Лукашук.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я, в тому числі закладів, які підпадають під контрактування з НСЗУ, передбачено 350,4 млн грн.

Додатково з держбюджету кошти виділили на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на 129,9 мільйона (в тому числі для закладів, які не підпадають під контрактування з НСЗУ).

З держбюджету буде профінансовано будівництво, реконструкції, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. На це передбачено 772,7 млн грн. Ці кошти надійдуть в обласний бюджет з держскарбниці протягом 2023 року.

Видатки бюджету Дніпропетровщини на виплату стипендій студентам закладів професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти становитиме 307 млн грн. Це на 5,4% більше, ніж у 2022 році.

Також передбачено додаткову дотацію бюджетам територіальних громад, які безпосередньо потерпають від збройної агресії росії проти України.

Депутати затвердили субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в сумі 3,9 млн грн.

November 25, 2022

Пошукаємо?