До весни повністю відремонтувати енергосистему України не вийде — голова комітету ВР з питань енергетики

Протягом зими Україна не зможе відремонтувати всі енергетичні об’єкти, що пошкодили росіяни. Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус повідомив, що для виготовлення необхідного обладнання треба щонайменше шість місяців. Він наголосив, що Україна відновлює енергосистему як за рахунок своїх резервів, так і допомоги від міжнародних партнерів.

«Обладнання, яке знаходиться на складах у наших європейських партнерів, вже їде в Україну, його швидко передають. Проте протягом цієї зими відновити усі пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури неможливо. Українська енергосистема знаходиться під постійними обстрілами російських окупантів, у Європі немає такої кількості обладнання, яке вимагає Україна, для його виготовлення необхідно щонайменше 6 місяців», – повідомив Герус.

Також нардеп попередив, що імпорт струму з ЄС не зможе припинити екстрені відключення в Україні. Держава здатна купити з-за кордону лише 10% електроенергії, що потрібна для загального споживання.

Нагадаємо, 27 листопада Україна провела тестовий імпорт електроенергії з Румунії

November 30, 2022

Пошукаємо?