Допомога Україні та нові санкції проти росії: про що домовилися лідери G7

Із 26 по 28 червня у німецькій Баварії проходить саміт лідерів G7. Однією з головних тем залишається війна росії проти України. Керівники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції, Японії, а також ЄС вже досягли домовленостей про підтримку нашої країни. Основні з них озвучив голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

Лідери Великої сімки та керівництво ЄС продовжать політику санкцій щодо агресора. Вони мають ще більше обмежити доступ країни до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій, а також до ланцюгів постачання сектору оборони.

Гроші від підвищення мита на російський експорт будуть передані Україні.

«Лідери G7 домагатимуться дозволу використовувати доходи, отримані від будь-яких нових мит на російські товари, на допомогу Україні, щоб гарантувати, що рф заплатить за війну», – уточнив Андрій Єрмак.

США планують запровадити більш високі тарифні ставки на понад 570 груп продукції з рф на 2,3 млрд доларів.

Лідери G7 готові обмежити доходи росії, у тому числі від золота, другого за величиною експорту рф після енергоносіїв. Головним рушієм у цьому буде рішення Міністерства фінансів США про заборону імпорту нового золота в США. Це перешкоджатиме участі рф на офіційному ринку золота.

Будуть запроваджені санкції на відповідальних за порушення прав людини в Україні. Крім іншого, мова йде про воєнні злочини, спроби нелегітимної зміни влади та за крадіжку зерна.

G7 допоможуть Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджету. США взяли на себе зобов’язання у 7,5 млрд доларів. Також країни G7 надаватимуть фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні. Продовжать забезпечувати сучасним озброєнням та підтримувати оборону.

June 27, 2022

Пошукаємо?