Екоактивісти перевірили якість води з джерел та свердловин у Покровському районі. Що знайшли?

Волонтери Культурно-громадського центру Шелтер+ відібрали воду з чотирьох джерел. Одну пробу взяли у свердловині біля річки Інгулець північніше Кривого Рогу (Каштан). Три інших у Покровському районі в річці Саксагань в районі парку Шахтарський та в ставку-заплаві нижче житломасиву «Божедарівка», а також – зі струмка у пляжній зоні в парку «Шахтарський». Про це повідомили в «Досить труїти Кривий Ріг». 

Результати дослідження показали, що усі проби води не відповідають критеріям санітарно-гігієнічної безпеки. А свердловина біля Інгульця та джерело в пляжній зоні парку Шахтарського мають підвищений вміст нітрат-іону.

Якість води оцінили як посередню, окрім свердловини біля річки Інгулець «Каштан», тут вона класифікується як погана. У ній міститься висока кількість розчинених солей. Вода має високу жорсткість та часткове забруднення сполуками нітрогену та розчиненої міді.

Використання води з цих джерел для питного водопостачання має застереження та обмеження. Питне споживання води без загальної та спеціальної обробки (очищення) має довгострокові ризики для громадського здоров’я, особливо для уразливих категорій населення.

April 26, 2023

Пошукаємо?