Гармати та засоби проти дронів: під час візиту до Києва британський прем’єр пообіцяв нову військову допомогу для України

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак вперше відвідав Україну. Він повідомив, що його країна продовжить підтримувати нашу державу у боротьбі за незалежність «аж допоки Україна не здобуде миру та безпеки, на які вона має розраховувати».

«Ми надамо 125 гармат, а також будемо надавати радіолокаційні станції. Ми надаємо допомогу у вигляді навчань для військових медиків та інженерів», — повідомив Ріші Сунак та підсумував, що наразі королівство надало Україні допомогу в розмірі 2,3 мільярда фунтів. Також Сунак анонсував гуманітарну допомогу на 16 мільйонів фунтів.

Наступного року Британія планує стати майданчиком для конференції з відбудови України. З цього приводи Володимир Зеленський та Ріші Сунак обговорили питання економіки та технологічної співпраці. Окремо голови держав торкнулися питання історичної пам’яті, оскільки приїзд прем’єра королівства стався за тиждень до вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років.

«Обговорили визнання Великою Британією Голодомору як геноциду українського народу. Це важливо зробити саме зараз, коли кремль знову здійснює акти геноциду проти українців. Ми віримо, що справедливість буде забезпечена», — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Під час візиту до України прем’єр-міністр Великої Британії підкреслив мужність українців. Він заявив, що колись буде розповідати внукам та онучкам, як хоробрий народ постав на боротьбу та як українці перемогли.

Нагадаємо, колишній британський прем’єр Борис Джонсон відвідав Україну тричі за час повномасштабного вторгнення.

November 19, 2022

Пошукаємо?