Керівництво держпідприємства «Кривбасшахтозакриття» оштрафували на три мільйони гривень за порушення екологічних норм

На балансі ДП «Кривбасшахтозакриття» знаходиться ставок-накопичувач «Балка Свистунова», в який промислові підприємства скидають шахтні води. Державна екоінспекція перевірила стан цього ставка. Екологи зафіксували як мінімум п’ять порушень.

По-перше, держпідприємство не має спецдозволу на водовикористання. Це означає, що достеменно невідомо, скільки потрапляє шахтних вод у ставок-накопичувач. А також яку кількість скидають назад у річку Інгулець, з якої тече вода в кранах криворіжців.

По-друге, під час перевірки екологи виявили, що у «Балку Свистунова» скидають не лише шахтні води, а й стічні. При цьому ні про які ефективні технології очищення зливів не йдеться.

Серед іншого: засмічений обвідний канал, порушення проєктних рішень та висновків експертиз у процесі експлуатації ставка-накопичувача та інші невідповідності в документах.

За грубе порушення екологічного законодавства держекоінспекція оштрафувала керівництво «Кривбасшахтозакриття» на три мільйони гривень, а саме директора Віталія Бєлікова, головного інженера Михайла Тищенка та начальника екологічного відділу Юрія Слюсаренка. Останній є громадянським чоловіком скандальної еко-активістки Василини Нікульникової. Дивіться ТУТ гучне розслідування про афери сім’ї Слюсаренко-Нікульникових.

Екоактивістка Василина Нікульнікова та її громадянський чоловік, начальник екологічного відділу ДП «Кривбасшахтозакриття» Юрій Слюсаренко
January 10, 2022

Пошукаємо?