Кіберполіція ліквідувала злочинні організації, які виманювали гроші в українців від імені банків та «Дії»

Використовуючи фіктивні посилання на банки, зловмисники отримували дані карток своїх жертв та спустошували їхні рахунки. Фішинг маскували під ресурси з надання соціальних виплат від держави та країн ЄС. Про це повідомляє кіберполіція України. 

Схему шахрайства викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з працівниками Нацполіції та у співпраці зі службами безпеки ПриватБанку та Монобанку.

Фахівці встановили, що дві злочинні організації використовували фішингові сайти, які маскували під ресурси з надання соціальних виплат, зокрема єПідтримки, сайти допомоги від ЄС, державних програм Президента України та ресурси із продажу військової амуніції.

Відомості про банківські картки, які вводили громадяни нібито для отримання матеріальної допомоги, автоматично ставали відомі зловмисникам.

Зловмисники встигли привласнити понад 10 мільйонів гривень. Правоохоронці ще встановлюють коло потерпілих осіб.

Спільно зі спецпідрозділом поліції «ТОР» правоохоронці провели 42 обшуки у 15 областях, в тому числі – у П’ятихатках та Дніпрі. Поліцейські вилучили понад 100 мобільних телефонів, 53 ноутбуки та іншу комп’ютерну техніку, банківські картки, «чорнові» записи, близько 1,5 мільйона гривень готівкою та п’ять автівок. Також заблоковано криптогаманець із близько 40 тисячами доларів США.

Затримали дев’ятьох учасників злочинних організацій. Їх підозрюють у шахрайстві за ч. 3 і 4 ст. 190 та у створенні злочинної організації за ч. 1 і 2 ст. 255 КК України.

August 23, 2022

Пошукаємо?