Кривий Ріг попрощався з Героєм України, військовим медиком Інною Дерусовою

Інна Дерусова трагічно загинула під час ворожого артилерійського обстрілу на Сумщині 26 лютого. 13 травня Героя України, на рахунку якої десятки врятованих життів, провели в останню путь у її рідному Кривому Розі.

Інна Дерусова здобула вищу освіту у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. У 2015 році вступила до лав ЗСУ. Після навчання військовий медик увійшла до складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені Івана Виговського. Виконувала завдання командування у Золотому, Оріховому, Верхньоторецькому, Авдіївці, Кримському, Торецьку та Пісках. У грудні 2021 року її відзначили нагородою «Захисник Вітчизни».

З 24 лютого 2022 року старший військовий медик брала участь у боях за Охтирку Сумської області. Врятувала понад 10 військовослужбовців, ризикуючи власним життям. Загинула 26 лютого від артилерійського обстрілу. В останні хвилини життя допомагала пораненим.

Інні Дерусової був 51 рік.

Криворіжанка стала першою жінкою, якій посмертно надано звання Герой України з орденом «Золота Зірка».

Син Інни з моменту смерті жінки і до відправки її тіла до рідного Кривого Рогу проживав в Охтирці, біля могили матері.

Героя України поховали на Алеї Слави на Центральному цвинтарі. Попрощатися з нею прийшли син, мама, вчителька, близькі люди, голова військової адміністрації Кривого Рогу та інші чиновники.

Редакція СВОЇХ приносить співчуття рідним Інни Дерусової.

Світла пам’ять!

May 13, 2022

Пошукаємо?