Криворіжці не могли потрапити в деякі укриття під час тривоги. Що відбувається?

29 серпня росія атакувала Кривий Ріг крилатими ракетами, дехто з містян бажав бути під час обстрілу в укритті, але двері у сховище були зачинені на замок. СВОЇ зібрали адреси зачинених бомбосховищ та отримали пояснення у відповідальних осіб у кожному з районів. 

Телефони відповідальних за укриття публікували на сайті міськвиконкому ще на початку березня. Деякі з чиновників вже не займаються цим питанням, дехто вирушив на фронт чи за кордон, але їх номери досі висять на сайті.

Тому це перша перепона, з якою ми зіштовхнулися. Але нас це не зупинило, тому публікуємо нові номери.

Металургійний район

Дійсний телефон відповідального чергового: 096 174 10 10 (цілодобово), (0564) 92-00-10 (лише по буднях у робочий час) або на гарячу лінію 1520

По проспекту Гагаріна, 52, 30, 22, 20 нас запевнили, що усі підвали відчинені. Проблема може виникнути з доступом у під’їзд. Відповідальні особи мають відчиняти його під час тривог. Їм ще раз нагадають про цей обов’язок.

У першій лікарні сховище відмикає працівник медзакладу. Там є два входи, тому може виникнути плутанина. Нам пообіцяли перевірити позначки, але запам’ятайте, вхід до укриття не з боку під’їзду швидких. Якщо виникають труднощі, зверніться до чергового у приймальній.

Проспект Миру, 22. Черговий живе поряд з юридичною академією, тому йому потрібні 5 хвилин на дорогу. Якщо ви прийшли, а сховище зачинено, треба почекати.

По проспекту Миру, 26 укриття немає, сховатися можна у школі №26 неподалік.

Доступ до сховища по вулиці Криворіжсталі, 8 перевірили у виконкомі. З коледжу чиновникам прийшов офіційний лист, що укриття було відкрите ввечері 29 серпня. Тому, якщо побачите «замок на дверях» дзвоніть на гарячу лінію.

«Мурашник» на Матусевича, 2 та 4 також працював під час тривоги, кажуть чиновники. Три входи до сховищ знаходяться з внутрішнього боку будівлі, там є вказівники.

По проспекту Металургів, 32 та Святогеоргіївській, 4 офіційно укриттів немає. 

Центрально-Міський район

Телефон чергового у виконкомі: 068 970 56 97

Нам писали про зачинене укриття по вулиці Шевченка, 15. Але в виконкомі повідомили, що за цією адресою бомбосховища немає. Якщо це укриття обладнане за ініціативою самих мешканців без відома чиновників, аби туди потрапити, треба домовлятися з сусідами.

Покровський район

Телефон чергового: 068 355 10 10, 097 873 95 13

В училищі на кільці 44 кварталу ворота зачинені на замок майже завжди. А ось хвіртка лише на засув. Її легко відкрити, потрапити на територію навчального закладу та пройти в укриття. Сторож часто робить обхід, тому його може не бути на місці. Під час тривоги він спускається в укриття, аби увімкнути світло.

Біля управління КЗРК по вулиці Славній, якщо сховище не відчинене, або почекайте, або йдіть на прохідну самі та вимагайте, аби вам відкрили.

Завод «Лемкар» на Сухій Балці. Прохідна знаходиться далеко від укриття. Нам пообіцяли поговорити з «ключником». Є ще інші схованки поряд у багатоповерхівках. Їх мають відмикати відповідальні особи.

По вулиці Інструментальній, 34 також перевірять об’яви та вказівники.

У виконкомі зауважили, в житлових будинках відповідального за ключі назначає керівна компанія або ОСББ, на підприємствах – це вахтери або чергові, у лікарнях – приймальні відділення, у церквах або закладах освіти – сторож.

Тернівський район

Телефон відповідального: 097 779 60 07 або номер виконкому: 097 035 10 10

У 8 лікарні виникла патова ситуація. Сторож, який чергував ненароком зламав ключ. Бачив людей і не зміг відчинити, проте вже пізніше виламав двері, щоб у людей була змога зайти в укриття. Далі чергував зі зламаними дверима. Сторож там чергує цілодобово і відкриває вночі, як тільки починається тривога.

На Рокуватій укриття є для відвідувачів вокзалу, проте це об’єкт критичної інфраструктури, тому має сенс пошукати сховище у багатоповерхівках поруч.

По вулиці Головка, 10а укриття немає. Якщо люди самостійно облаштували і не надали відповідальній особі інформацію, чиновники не можуть включити його до списку.

По ситуації з укриттями на ПівнГЗК. Їх дійсно не в такій кількості, як хотілося, визнають чиновники.

Довгинцівський район

Телефон виконкому: 068 907 09 88

Доступ до сховищ у тролейбусному депо та 10 лікарні мають лише працівники та пацієнти, повідомили у виконкомі.

По вулиці Магістральній, 10 було підтоплення. Ключі знаходяться в одній з квартир, краще перепитати на місці, чи укриття не на ремонті. Якщо так, шукати сховище поряд в іншому місці.

По вулиці Мухіної, 13 та Жигулівська, 48 ключі знаходяться у мешканців будинків. На об’явах має бути номер квартири або телефон відповідальної особи. У виконкомі пообіцяли нагадати цим людям про їхні обов’язки.

Укриттів по вулиці Соборності, 91 та Водопянова, 9 немає.

Саксаганський район

Телефон відповідальної особи відсутній. Ось гаряча лінія міськвиконкому: 1520

СВОЇ з’ясували, що відповідальної особи у Саксаганському районі зараз немає. Тому чиновники не дали відповіді, чому деякі сховища були зачинені під час тривоги.

Нам повідомили, що позначки з укриття біля колишнього «5 елемента» вже зняли. Вчора люди не могли потрапити до підвалу під час тривоги. Слід зазначити, що цієї адреси немає у списку укриттів, тому, можливо, сховище обладнали люди самостійно.

Ось адреси решти недоступних сховищ:

  • Вул. Спаська, 20,
  • Лікарня №4,
  • 200-річчя Кривого Рогу, 3,
  • ТЦ на Сонячному та залізничний тунель,
  • АТС 91,
  • Курчатова, 1,
  • Гірницький, 14.
August 30, 2022

Пошукаємо?