Криворіжець Сергій Попрієнко вирушив до Антарктиди у складі наукової експедиції

18 березня 28 Українська антарктична експедиція розпочала свій довгий шлях  на станцію «Академік Вернадський». У команді з 14 осіб Сергій Попрієнко виконуватиме обов’язки дизеліста-електрика, дбаючи про життєзабезпечення станції.

Перед довгою мандрівкою команда зробила традиційне фото біля пам’ятника Грушевському в Києві. Попереду в учасників поїздка у Польщу, перельоти до Південної Америки, де в чилійському порту Пунта-Аренас на майбутніх зимівників уже чекає українське судно «Ноосфера». Криголам має доправити на станцію 28-му УАЕ та повернути на «велику землю» 27-му УАЕ, яка вже рік відпрацювала в Антарктиді.

«Результати діяльності українських вчених на крижаному континенті важливі для всього світу. Це ціла низка найдовших в Антарктиці метеоспостережень, вивчення зміни клімату, космічної погоди, магнітного поля Землі, озонової діри та ще багато чого. Там ми робимо глобальну науку ХХІ століття і не зупиняємося попри всі спроби ворога відкинути нас у ХХ», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

March 18, 2023

Пошукаємо?