Ліки за рецептом і черги в аптеках. Фармацевти Кривого Рогу пояснюють, що зміниться з першого квітня

З першого квітня в Україні починає працювати Е-рецепт. Більшість ліків тепер без припису лікаря відпускатися не будуть. У перехідний період можливе використання паперового рецепта, а далі – тільки електронний. СВОЇ зв’язалися з мережами аптек у Кривому Розі, аби детально з’ясувати, які зміни від завтра чекають криворіжців.

У КП «Фармація» кажуть, що відпускатимуть ліки, зокрема, і за паперовими рецептами. Окрім психотропних препаратів та наркотичних, тощо, на них потрібні тільки електронні приписи. Отримати рецепт можна дистанційно у лікаря. «І це правильно, адже люди перестануть самі себе лікувати», – кажуть фармацевти.

У мережі аптек «АНЦ» коментувати ситуацію не стали, бо, за словами фармацевтів, немає жодних внутрішніх розпоряджень.

У мережі «Аптека24» нам сказали, що «як продавали, так і продаватимуть ліки, поки триває перехідний період. Так не буде, що людина прийде завтра, а її не відпустять. Але рецепти, все ж, мають бути від сімейного лікаря, принаймні на ті медикаменти, що мають відпускатися за рецептом по інструкції».

Зазначимо, що в Україні рецептурними є близько 60% медикаментів. Зокрема, це усі гормональні препарати, в тому числі протизаплідні, ліки від кашлю кодеїновмісні, препарати від гіпертонії та серцево-судинних захворювань, з протиалергійних – дексаметазон і супрастін в ампулах, а також немісил. Препарати на основі парацетамолу та ібупрофену залишаться у вільному доступі. Анальгін можна буде придбати тільки пакування на десять пігулок, а краплі корвалол і валокордин тільки у найменших флаконах.

Читайте також про легалізацію канабісу. 

March 31, 2023

Пошукаємо?