МАГАТЕ закликає росіян вивести війська із Запорізької АЕС, експерти наполягають на зупинці станції

МАГАТЕ 15 вересня ухвалила резолюцію, в якій вимагає від росії припинити окупацію Запорізької АЕС. Комісія закликає загарбників «негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об’єкта в Україні».

Документ підтримали 26 голосами «за», двома були проти, ще сім держав утрималися. Проти виведення окупаційної армії із ядерного об’єкта висловились росія та Китай. Єгипет, Південна Африка, Сенегал, Бурунді, В’єтнам, Індія та Пакистан утрималися.

У тексті резолюції також йдеться про те, що Росія застосовує агресію проти української ядерної системи. Там наголосили, що рф загрожує світу ядерною катастрофою.

Водночас профільні експерти наполягають на переведені станції в безпечний режим через проблеми з живленням АЕС електроенергією. За міжнародними законами, станцію мали перевести в безпечний режим одразу після захоплення, проте росія цього не зробила.

«Чотири основні повітряні лінії, якими станція з’єднана з іншими, є пошкодженими. Хоча їх постійно відновлюють, коливання напруги створює великі проблеми для надійності роботи АЕС. Атомна електростанція не може суттєво змінювати потужність, що генерується, впродовж доби.

Були рекомендації канадських спеціалістів, які рекомендували зупинити станцію. Через дії виникла велика кількість ризиків для функціонування станції та загроза для населених пунктів»,— зазначив головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев.

Детальне інтерв’ю про ситуацію в енергетиці дивіться на нашому YouTube-каналі.

Наразі міжнародна спільнота чекатиме, як відреагує росія на вимоги МАГАТЕ.

September 15, 2022

Пошукаємо?