Масове вбивство українських військовополонених у колонії в Оленівці. Що відомо?

28 липня у виправній колонії №120, де росіяни тримали військовополонених українців, пролунав потужний вибух. За попередніми даними близько 40 полонених загинули на місці, кількість поранених уточнюється, але їх щонайменше 130. Деталі повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.  

Барак для військовополонених знаходився на території промзони. Його спеціально облаштували для захисників Маріуполя, виведених з «Азовсталі». Два дні тому роботи завершили та туди перевели першу частину українських захисників. 

РосЗМІ розповсюдили фейк про обстріл колонії з HIMARS. Однак у Генштабі ЗСУ повідомили, росіяни вдарили по бараку з артилерії.

«Російські окупанти, таким чином,  переслідували свої злочинні цілі – звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів», а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф», – заявили у Генштабі. 

За даними розвідки, до вибуху причетні найманці зі складу ПВК «Вагнера» (Ліга). Вони виконували особисту команду власника ПВК Євгена Пригожина. Організація та здійснення теракту не були узгоджені з керівництвом міністерства оборони рф.

Мета теракту – приховати тотальне розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. 1 серпня у барак мала прибути комісія перевіряючих з Москви. 

«Оскільки реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва, «проблему» було вирішено шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями», – повідомляє ГУР. 

Організатори теракту також мали на меті збільшити соціальну напругу в Україні. 

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов закликав Міжнародний рух Червоного хреста і Червоного Півмісяця, який є одним з гарантів безпеки та належного утримання українських військовополонених, дати належну оцінку подіям та докласти зусиль для з’ясування реальних обставин та причин вбивства українських захисників. 

На теракт відреагували у Офісі Президента. Голова ОП Андрій Єрмак назвав вибух в Оленівці актом тероризму та порівняв зі збиттям літака MH17. Тоді провину за злочин російська влада також перекладала на українців. 

«Особливо цинічно виглядає інформація про те, що жоден з представників колонії не постраждав», – написав Андрій Єрмак. 

July 29, 2022

Пошукаємо?