Метінвест зупиняє видобуток на Інгулецькому та Південному ГЗК Кривого Рогу

У компанії Метінвест повідомили, що з 1 липня припинять видобуток на двох комбінатах. Головною причиною називають зміни у логістиці та зростання собівартості виробництва, а також падіння цін на продукцію.

Раніше на експорт метал перевозили морем. Через блокаду портів, продукцію відправляють лише поїздами, що набагато дорожче. За чотири місяці війни транспортування подорожчало у кілька разів. Але й доставити не так просто — зараз більшість експортного товару стоїть на кордоні з Євросоюзом.

Через закриття багатьох підприємств скоротився попит на метал на внутрішньому ринку. Країні потрібна лише третина продукції, яку компанія виробляла напередодні війни.

У Метінвесті повідомляють, що під час зупинки комбінатів тисячі працівників залучать до ремонтів та благоустрою підприємств із збереженням зарплати.

Також у компанії стверджують, що готові відновити виробництво, якщо держава налагодить логістику та експорт продукції. Свій варіант розблокування портів, які з 24 лютого перекрила чи захопила росія у Метінвесті, не озвучили.

June 29, 2022

Пошукаємо?