«Ми перемогли росію в битві за думки світу»: головне з візиту Зеленського у США

Володимир Зеленський зустрівся з президентом США Джо Байденом та звернувся до Конгресу США. Це перший закордонний візит президента після початку повномасштабної війни. 

На спільній пресконференції Джо Байден запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку від США у 2023 році. Президент пообіцяв підписати закон на 45 мільярдів доларів допомоги. А під час візиту Зеленського стало відомо про новий пакет допомоги на 1,8 млрд, у який увійшла система Patriot.

«300 днів народ України показує світу свою сталеву сутність. Ми знаємо, що путін не має наміру припиняти цю криваву війну. Український народ зазнає важких втрат. Американці залишатимуться з вами стільки, скільки це буде потрібно. Разом ми будем зберігати це полум’я свободи. Світло переможе темряву», – сказав Джо Байден.

Він додав, путін намагався послабити НАТО — насправді він його посилив.

Володимир Зеленський передав слова вдячності від українського народу до американців.

«За 300 днів війни Україна та США вийшли на рівень реального союзництва. Головне питання моїх переговорів — це зміцнення України. Ми маємо чудові новини, з якими я повертаюся додому. Patriot — це важливий крок у створенні повітряного щита над Україною. Я вірю, що попри будь-які персональні зміни у складі Конгресу, двопалатна підтримка залишиться», – підкреслив Володимир Зеленський.

Головнокомандувач наголосив, що справедливий мир для України — це ніяких компромісів стосовно територіальної цілісності та суверенітету.

Зеленський передав Байдену нагороду українського командира батареї HIMARS, який бере участь в обороні Бахмута. Український захисник написав листа вдячності американському президентові. У відповідь Джо Байден пообіцяв передати бійцю військову монету свого сина.

Після візиту в Білий дім, Зеленський попрямував у Конгрес США. Ось головні цитати з його промови до конгресменів:

  • Всупереч усім прогнозам і похмурим сценаріям, Україна не впала. Україна жива і процвітає. І це дає мені вагомі підстави поділитися з вами нашою першою спільною перемогою – ми перемогли росію в битві за уми світу. У нас немає страху. І не повинно бути ні в кого в світі.
  • росіяни намагаються захопити Бахмут з травня — він стоїть дотепер.
  • росія знайшла союзника у цій геноцидній війні проти України — це Іран. Іранські дрони-камікадзе б’ють по нашій інфраструктурі, таким чином один терорист знайшов іншого.
  • Україна не просить американців воювати за нас, українські військові зможуть оперувати американськими танками та літаками.
  • Байден підтримав мирний план України з 10 пунктів.
  • Ваші гроші – це не благодійність. Це інвестиції у глобальну безпеку і демократію, якими ми розпоряджаємося найбільш відповідально.
  • Українці святкуватимуть Різдво цього року, попри звірства війни. Навіть якщо не буде електрики, світло нашої віри в себе не згасне.
  • Ми перемогли росію в битві за думки світу. Але битва досі триває. І ми повинні перемогти Кремль на полі бою. Це битва не тільки за землю, за ту чи іншу частину Європи. Це битва не тільки за життя, свободу й безпеку українців чи будь-якого іншого народу, який Росія прагне підкорити. Це битва за те, у якому світі житимуть наші діти й онуки та їхні діти й онуки. Вона визначить, чи буде це демократія – для українців і для американців, для всіх. І наступного року – вирішальний час у ній. Час, коли українська сміливість і американська рішучість мають гарантувати майбутнє нашої з вами свободи. Свободи людей, які стоять за свої цінності.
  • Україна досягне абсолютної перемоги. Україна жива і сильна.

Зеленський подарував прапор з Бахмута, на якому є підписи наших воїнів. У відповідь Ненсі Пелосі вручила президенту прапор США.

 

December 22, 2022

Пошукаємо?