Мінфін США оголосив російську ПВК «Вагнер» міжнародною злочинною організацією. Які наслідки?

Міністерство фінансів США ввело додаткові санкції проти приватної військової компанії Пригожина та її партнерів з різних країн світу. Їхні активи на території США заморозили. Інформація з’явилася на сайті Мінфіну.

«Оскільки санкції та експортний контроль проти росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують посилюватися, кремль відчайдушно шукає зброю та підтримку – у тому числі через жорстоку Групу Вагнера – для продовження своєї несправедливої ​​війни проти України, – сказала міністр фінансів Джанет Л. Єллен. – Сьогоднішні розширені санкції проти «Вагнера», а також нові санкції щодо їхніх партнерів та інших компаній, що сприяють російському військовому комплексу, ще більше перешкоджатимуть здатності путіна озброювати та оснащувати свою військову машину».

До списку потрапили російські та китайські високотехнологічні компанії, які постачали супутникові знімки. Також авіакомпанія Kratol Aviation з ОАЕ, що займається перевезенням обладнання та персоналу між ЦАР, Лівією і Малі. Охоронні фірми та профспілки, російські вантажні компанії, Уральський завод цивільної авіації, який розробив для Міноборони рф безпілотник «Альтиус» та інші підприємства, які займаються розробкою, виробництвом та обслуговуванням російської військової машини. Повний перелік дивіться тут.

Проти ПВК «Вагнер» ввели санкції не лише за війну в Україні, а й терор на інших континентах. Її звинувачують також у масових стратах, зґвалтуваннях, викраденні дітей і фізичних знущаннях в Центральноафриканській республіці і Малі.

January 26, 2023

Пошукаємо?