Можна не платити: які комунальні послуги дозволено ігнорувати в разі полишення або руйнування житла

Основу комунальних платіжок криворіжців під час опалювального сезону складають тепло- та енергопостачання, вода, газ, вивіз сміття та обслуговування будинків. СВОЇ дізналися, рахунки за які послуги можна ігнорувати та як це зробити легально.

Якщо людина полишає своє помешкання, вона має повідомити про це компанію, що надає послугу. Першочергово це правило стосується тих, хто не з’являвся вдома 30 днів. Бажаєте бути звільненими від сплати за світло, газ, воду або вивіз сміття — надайте відповідні документи про виїзд із будинку.

Не вдасться уникнути плати за опалення. Річ у тому, що тепло подається на весь будинок. Індивідуально відключити від нього споживача складно та шкідливо для споруди. Також платити доведеться за утримування будинку. З цих грошей обслуговується вся багатоповерхівка та прилегла територія.

Штрафів за невчасну оплату комуналки очікувати не варто. Кабмін заборонив застосовувати такі каральні заходи ще на початку війни. Проте громадян закликають вносити платежі регулярно, адже від цього залежить спроможність постачальників послуг швидко ремонтувати пошкоджені мережі після російських ударів.

Звісно, в разі руйнування житла, комунальні послуги не нараховуються.

November 7, 2022

Пошукаємо?