На Дніпропетровщині медзаклад отримав з бюджету 67 мільйонів гривень за «лікування» несправжніх пацієнтів

Схему організували сім працівників комунального медзакладу: директор, начальник управління, завідувач відділення та чотири лікарі. Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура та Департамент стратегічних розслідувань. 

Медики надсилали звіти про лікування пацієнтів до Національної служби здоров’я, аби одержати кошти за надані послуги. Проте насправді цих хворих не існувало: люди або не зверталися до закладу, або їхні дані були вигадані самими лікарями.

Впродовж 2021-2022 років члени злочинної групи отримали за «мертві душі» 66,8 млн грн з держбюджету.

Під час обшуків за місцями роботи та мешкання зловмисників у білих халатах поліцейські вилучили 222 тисячі доларів, 904 тисячі грн, 23 тисячі євро, документацію, що підтверджує фіктивність наданих послуг за програмами соціальних гарантій, про працівників, які фактично у вказаній установі не працювали, комп’ютерну техніку, «чорнові» записи.

На майно учасників злочинної організації накладено арешт. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Медиків підозрюють у втручанні до автоматизованих систем та зловживанні службовим становищем (ч. ч. 2, 3 ст. 255, ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. 364 КК України). Їм загрожує до 15 років в’язниці.

November 4, 2022

Пошукаємо?