На підступах до Куп’янська. Що відбувається з контрнаступом ЗСУ на Харківщині?

Генштаб відзвітував про 1000 кв. км звільнених територій за ці дні. Російська лінія оборони прорвана на десятки кілометрів, ворог має шалені втрати. Наш матеріал побудовано виключно на даних з відкритих джерел та мапи DeepState. 

9 серпня з’явилася інформація про звільнення села Чкаловське. ЗСУ зайшли в Старовірівку, Грушівку, Борівське, Волоську Балаклію, Кравцівку, Бригадирівку, Гетьманівку та Василенкове. Проте ці населені пункти на карті поки що знаходяться у «сірій» зоні. За словами Володимира Зеленського, ЗСУ вже звільнили та взяли під контроль понад 30 населених пунктів.

За день ЗСУ не збавили темп контрнаступу та, за різними даними, змогли прорватися до передмістя Куп’янська, з якого постачається угруповання російських військ в Ізюмі. Фото українських військових біля стели на в’їзді в місто з’явилося у соцмережах.

Російська пропаганда після красномовного мовчання, викликаного втратою Балаклії, почала публікувати новини про начебто поповнення, яке прямує до Ізюма та Куп’янська.

Втім «ватні» канали поширили інформацію, нібито ЗСУ підірвали міст біля Куп’янська. Це означає, що угрупування військ зс рф залишилося без постачання з лівого берега річки Оскіл.

Якщо вірити мапі, Ізюм оточено Силами оборони України з трьох боків. Окупантам залишилася лише одна гілка постачання зі сходу. Чи існують у росармії якісь суттєві запаси боєкомплекту та техніки там, невідомо.

Українська розвідка повідомила, на декількох напрямках російські військові шукають, як вийти з бойових дій та можливих оточень.

Наприклад, рашисти з 202-го окремого мотострілецького полку відійшли з позицій до найближчої лісосмуги. Підрозділ залишився без командирів та зв’язку. Окупанти телефонують рідним із проханнями зв’язатися з командуванням та з’ясувати, куди їм рухатися далі. Деякі з них просять дружин звертатися на гарячі лінії міністерства оборони росії та Червоного Хреста з вимогою вивести їх із території України.

237-й гвардійський десантно-штурмовий полк росії припинив своє існування у зв’язку із загибеллю або пораненням усіх військовослужбовців. Значна частина з тих, хто вижив, перебувають у дуже тяжкому стані.

Окупанти намагалися зупинити Сили оборони України вогнем з танків та важкої вогнеметної системи «Сонцепьок». Втім, зазнали серйозних втрат, залишили позиції та малими групами відійшли назад. Через відсутню логістику відступають дезорганізовано. Для відходу з бойових позицій використовують відібрані у місцевого населення велосипеди та моторолери. Багато військових іде пішки.

Читайте також: ЗСУ звільнили понад 20 населених пунктів на Харківщині.

September 9, 2022

Пошукаємо?