На південь від Кривого Рогу сапери знешкодили майже 1500 боєприпасів. Чим нас обстрілюють росіяни?

Від ворожих обстрілів найбільше потерпають Зеленодольська й Апостолівська громада Криворізького району, а також населені пункти Бериславського району Херсонщини. За час війни сапери знешкодили тут більш як 1400 вибухонебезпечних елементів на 70 гектарах. Про це повідомляє пресслужба Військової частини 3011 Національної гвардії України. 

Після «прильотів» сапери найчастіше мають справу з суббоєприпасами, касетами, КОБЕ АДП-77 та протипіхотними 9Р235 від реактивних систем залпового вогню «Ураган». 

КОБЕ – це кумулятивно-осколковий бойовий елемент від «Торнадо-С», призначений для ураження легкоброньованої техніки й особового складу. В одній ракеті знаходиться 646 бойових елементів і вони «накривають» територію до 4 гектарів. Боєприпас небезпечний тим, що містить самоліквідатор та може здетонувати, в залежності від температури, від 100 секунд до 48 годин після обстрілу. 

9Р235 – це осколкові протипіхотні касетні боєприпаси з РСЗВ «Ураган». В одній ракеті знаходиться 30 елементів, які детонують впродовж 100 секунд після «прильоту». 

Саперам також трапляються корегувальні реактивні снаряди «Смерч», зенітно-керовані снаряди «Стріла», артилерійські та підривники різного типу. 

«При виявленні боєприпасів підходити до них категорично заборонено, оскільки датчик цілі, що знаходиться в їх «носовій» частині, дуже чуттєвий до дотику, може спрацювати навіть від найменших вібрацій та призвести до вибуху», – радить начальник групи розмінування Дмитро.

Нагадаємо, у таких випадках про небезпечну знахідку необхідно одразу повідомляти на 101 або 102. 

July 26, 2022

Пошукаємо?