НАТО офіційно визнало росію стратегічною загрозою і прийняло до альянсу Швецію та Фінляндію

29 червня Північно-Атлантичний альянс ухвалив нову Стратегічну концепцію. У документі НАТО визначає рф найсерйознішою і безпосередньою загрозою безпеці.

«російська федерація є найбільш серйозною і безпосередньою загрозою безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні», – сказано в концепції, яка визначає стратегію НАТО до 2030 року.

Водночас Альянс наголошує, що не прагне конфронтації з росією і не становить для неї загрози. Концепція не уточнює, чи вважає Альянс росію своїм ворогом чи супротивником, але готовий до агресії з її боку.

«Ніхто не повинен сумніватися в нашій силі та рішучості захищати кожен дюйм території союзників, захистити суверенітет та територіальну цілісність союзників та подолати будь-якого агресора», — прописано в документі.

Нинішнє рішення відображає різку зміну ситуації з безпекою в Європі через війну в Україні, оскільки в попередній концепції, ухваленій у 2010 році, НАТО визначав росію своїм стратегічним партнером.

Рішення зазначає, що росія прагне встановити сфери впливу і прямого контролю за допомогою примусу, вибухової діяльності та анексії.

«РФ використовує звичайні, кібер-і гібридні засоби проти нас та наших партнерів. Її агресивна військова позиція та риторика, а також доведена готовність застосувати силу для досягнення своїх політичних цілей підривають заснований на правилах міжнародний порядок», — йдеться у тексті прийнятої лідерами концепції.

Під час саміту членами НАТО стали Швеція та Фінляндія, які подали заявку після початку російсько-української війни. Прийому країн в Союз перешкоджала Туреччина, але вето вдалося подолати шляхом переговорів. Таким чином, росія почала межувати із ще одним членом союзу.

June 29, 2022

Пошукаємо?