«Не хочу морити голодом»: мати розповіла, чому залишила своїх дев’ятьох дітей у виконкомі
Справжня трагедія сталася в одній із багатодітних сімей, які проживають останнім часом під Кривим Рогом. Жінка привезла своїх дев’ятьох дітей та залишила у будівлі міськвиконкому. Брати та сестри зараз перебувають під наглядом у реабілітаційному центрі, окрім молодшої дівчинки – її обстежують у четвертій дитячій лікарні. А сама мати розповіла, чому так вчинила.
«Рішення залишити дітей у виконкомі – було усвідомлене», – розповідає жінка. Її прізвище та ім’я редакція СВОЇХ розголошувати не буде з етичних міркувань. За словами багатодітної матері, зараз її сім’я перебуває у складній ситуації та переживає часи злидарства. Чоловік пішов із дому, не залишивши на дітей жодної копійки. Молодшому з сиблінгів – лише три роки, шестеро дітей вже відвідують школу, решта – дитсадок. Щоб харчуватися в дитячих закладах безкоштовно, за Законом сім’я повинна вважатися малозабезпеченою, але поки що такого статусу в неї немає. Мати пояснює, що не може зібрати необхідні документи, бо частину з них має надати батько. Крім цього, шлюборозлучний процес все ще продовжується, а отже жодних аліментів на малюків жінка не отримує.
Багатодітна мати каже, що всі фінансові накопичення вичерпалися, а морити дітей голодом вона не хоче. Кілька разів, за словами жінки, вона зверталася до служб у справах дітей селища міського типу Широке з проханням тимчасово надати притулок малечі в інтернаті. Але отримала відмову. У Центрально-Міському райвиконкомі Кривого Рогу ситуацію вирішити жінці теж не допомогли, а у мерії сказали, що у дитячому ребцентрі місць немає. Зневірившись, мати залишила своїх дев’ятьох дітей у будівлі виконкому, пояснюючи це тим, що під наглядом держави їм буде безпечніше, «вони будуть ситі й у теплі».
Журналістам СВОЇХ у райвиконкомі смт Широке інформацію про те, що жінка зверталася до них за допомогою, підтвердили. Але наголосили, що це прохання стосувалося лише виділення машини для транспортування дітей до криворізького виконкому.
За словами фахівців ювенальної превенції Кривого Рогу, усі діти доглянуті, і на них немає слідів насильницьких дій.