Нестабільний валютний курс. Розбираємося, як зберегти гроші на фоні війни

Курс долара наздогнав та навіть дещо перегнав євро. Таке трапляється вперше за останні 20 років СВОЇ вже розповідали, які чинники впливають на таку ситуацію на міжнародному валютному ринку. Тепер же хочемо розібратися, як зберегти кошти нашим читачам. Адже експерти прогнозували, що на зміцнення гривні сподіватися не варто. А вже восени ціни на продукти зможуть знову вирости.

За словами фінансових аналітиків, українцям варто вкладати кошти у короткострокові депозити. Там відсоткова ставка вища, а значить, заробити можна більше.

«Деякі невеликі банки зараз пропонують за депозитами у гривні терміном на 1-3 місяці ставки в 15-20 % річних. Це дає можливість частково вберегти власні гроші від інфляції, а при цьому буде можливість слідкувати за ситуацією й у разі потреби перекладати кошти на інший депозит чи витратити їх кудись. Оскільки якщо покласти заощадження на рік, то і ставка буде меншою, і не буде можливості достроково забрати вклад», — зазначає фінансовий консультант Антон Самойленко.

Криворіжці, які встигли придбати долари, можуть вкласти кошти у військові валютні облігації. Зараз за пів року зберігання валютного депозиту 4% річних, а за рік зберігання — 4,5 % річних. Дохід від військових облігацій не оподатковується, тож такий інструмент зараз є найвигіднішим.

Також експерти радять придбати дорогі речі вже зараз. Адже сподіватися на зміцнення гривні не варто. А якщо Нацбанк відпустить курс, вартість долара може зрости одразу на 25-30 %.

July 20, 2022

Пошукаємо?