Переговори, зерно, мир — про що говорили у Львові під час зустрічі президентів України та Туреччини, а також Генсека ООН

18 серпня у Львові відбулася зустріч між Володимиром Зеленським, Реджепом Тайїпом Ердоганом та Антоніу Геттерешем. Очікувалося, що головною темою стануть переговори між Україною та рф. Напередодні з’явилася інформація, нібито диктатор путін натякнув президенту Туреччини, що готовий до зустрічі з українським Верховним Головнокомандувачем. Проте за результатами зустрічі Володимир Зеленський зазначив, що говорити про переговори зарано.

«Переговори з росією можливі лише в тому випадку, якщо російські війська полишать незаконно окуповану територію України», — підкреслив Зеленський.

Окрім того, президент закликав генерального секретаря ООН Антоніу Гутереша задіяти всі механізми ООН для повернення українських військовополонених на Батьківщину. Виникла й згода щодо якнайшвидшого спрямування місії до Оленівки для встановлення причин загибелі українських бійців.

«Окрему увагу приділили темі ядерного шантажу Росії на Запорізькій АЕС. Цей свідомий терор з боку агресора може мати глобальні катастрофічні наслідки. Тому ООН повинна забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ», — наголосив Зеленський.

Щодо президента Туреччини — він повторив свою тезу про те, що війна в будь-якому разі має завершитись за столом переговорів. Для підсилення цієї позиції він нагадав про результати «зернових» угод.

«Не лише Україна, а й увесь світ відчули позитивні результати Стамбульської угоди. Президент України та Генсек ООН згодні з тим, що ситуація в Україні має бути врегульована за столом переговорів», — висловився Ердоган та заявив про намір обговорити з путіним підсумки львівських переговорів із Зеленським та Гутеррешем.

Також під час візиту Ердогана міністри інфраструктури України та Туреччини підписали меморандум про участь Анкари у відбудові України після війни.

August 18, 2022

Пошукаємо?