«Перемога неминуча», хоч «диявол тут, на землі»: основне з пресконференції Зеленського

24 відбулась пресконференція президента України Володимира Зеленського «Лютий. Рік незламності». Вона тривала понад дві години. СВОЇ зібрали основні тези.

Про допомогу світу і перемогу

«Якщо ми і наші партнери будемо лишатись «міцним кулаком» і якщо партнери витримають слова, терміни, якщо всі ми зробимо свою важливу домашню роботу — нас неминуче очікує перемога. Я впевнений, що перемога буде. Я не думаю. Я хочу, щоь це було цього року. У нас для цього є впевненість. Україна протистоїть не сама, нам допомагають друзі за спільні цінності. Щоб далі ця війна не пішла. Дуже важливо, щоб кожен з нас сфокусувався і працював».

Про перемовини з росією

«Після того як всі побачили, як вони вбивають, катують і тд. як ви вважаєте, ми, українці, можем сісти за стіл перемовин ось із цим всім? Ось відповідь. Тому давайте з самого початку. Пункт перший — поважайте наше право жити, вийдіть з нашої території, припиніть нас вбивати. І тоді ми вам скажемо, в якому форматі ми будемо дипломатично ставити крапку».

Про вступ до НАТО

«Коли це може статись — я не можу сказати. Ми б хотіли мати “гарантії безпеки” на шляху до НАТО. Вступ в Альянс зараз не залежить сьогодні від України. Україна продемонструвала потужність, як на полі бою, так і в соціумі. Про “гарантії безпеки” ми говоримо з ЄС, США, Британією».

Про «мирний план» Китаю

«Я вважаю, що субʼєктом та ініціатором мирних ініціатив може бути тільки та держава, на території якої відбувається війна. Я хочу вірити, що Китай буде на боці справедливого миру. Я дуже хочу вірити, що Китай не буде постачати зброю Росії. Для мене це пункт номер один. Я планую зустрітись з Сі Цзіньпінем. Вважаю, що це буде на користь нашим державам і безпеці у світі. У нас з Китаєм великий товарообіг. Питання не тільки у війні, питання в тому, що ми зацікавлені, щоб зберегти економічні відносини».

Про країни Латинської Америки та Африки

«Нам треба робити кроки вперед до Африканського континенту. Ми погано працювали, це велика помилка. Ми прогавили це, міцного кулаку партнерів в України не було до цієї війни. Але цій руці невистачає Африки і Латинської Америки. Я б хотів зробити саміт Латинської Америки і України. Нам потрібна тотальна підтримка світу, і ми над цим працюємо.

Про винищувачі та танки для України

«Про танки ніхто не хотів говорити, але ми знайшли “ключ”, і щось восени ми зробили і показали, що спроможні відвойовувати свої землі. Деокупація Харківщини і Херсона — було дуже важливо. Без цього у нас не було б нового виду зброї. Але найслабкіше — це терміни постачання. Літаки — це частина ППО. Наші партнери розуміють, що ми хочем використовувати це як захист інфраструктури і цивільних. Моя зустріч з премʼєром Британії є відповіддю на те, чи є в України шанс отримати високоякісні літаки. Ми відкриваємо тренування. У нас буде навчання з трьома європейськими державами».

Про Ердогана

«Я вдячний за ініціативи Ердогана. Зернова ініціатива, я знаю як він допомагав з азовцями. Хлопців, яких могли стратити, повернули. Ердоган зробив кілька речей, важливих для України. Але він знає мою позицію щодо переговорів з Путіним у Туреччині. Я просив це зробити раніше, до вторгнення, зараз там нема з ким говорити».

Про імовірність вторгнення росії в інші країни

«Наша розвідка перехопила документ, я передав це Санду. Там є докази, що вони хотіли змінити керівництво держави. Яким чином? Ми говоримо про атаку з Придністровʼя. Вони можуть розвивати цей напрямок».

Про тих, хто розчарував

«Всі ті, хто виїхав з Києва, міст, сіл 24 числа. Люди, які мали охороняти чи керувати — всі ці люди».

Про найскладніший день

«Буча. Те, що я побачив. момент, коли я побачив, було дуже страшно. Ми побачили, що диявол не десь там, він на землі».

Читайте також: як розвилися події на фронті у десятьох найзапекліших та вирішальних боях.

February 24, 2023

Пошукаємо?