Потреби в озброєнні, другий наступ на Київ та думка про російське керівництво — найважливіші тези з інтерв’ю головнокомандувача Залужного

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний дав велике інтерв’ю британському журналу The Economist. СВОЇ зібрали головні тези Залізного генерала.

росія готує новий наступ на Київ

Валерій Залужний повідомив, що росія готує близько 200 тисяч нових солдатів. Головнокомандувач зазначив, що проблеми у російських військах не такі великі, як про них кажуть різні експерти.

«Я вивчав історію двох чеченських воєн — все було так само. Можливо, вони не так добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв в 1,2-1,5 млн осіб… Росіяни готують близько 200 тис. нових солдатів. Я не маю сумнівів, що вони знову підуть на Київ»,— підкреслив Залужний.

Вже в січні, але швидше за все навесні, рф може розпочати великий наступ з Донбасу на сході, з півдня або навіть з білорусі. Російські війська будуть прагнути відтіснити українські сили і навіть можуть здійснити другу спробу взяти Київ.

Яка зброя потрібна для виходу на кордони 23 лютого та чи буде нова мобілізація

Генерал Залужний повідомив, що не потребує суттєвого збільшення особового складу у війську. За його словами, мобілізація триває, але призивати сотні тисяч, як робить росія, Україні не треба. Єдине, що потрібно державі для виходу на кордони 23 лютого, — це зброя.

«Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, я думаю, абсолютно реально вийти на рубежі 23 лютого», — повідомив головнокомандувач та до додав, що ЗСУ вже готують «нову велику операцію»

Відвоювання Мелітополя дозволило б Україні повністю взяти під вогневий контроль всі дороги до Криму та сам перешийок. Проте для цього потрібна зброя.

Як Залужний оцінює військове командування рф

Залізний генерал також розповів, що думає про командувача російськими військами в Україні сергія суровікіна: це типовий командир часів Петра І.

«При всій повазі до пана суровікіна, якщо подивитися на нього, то це звичайний командир часів Петра І, скажімо так, держиморда. Дивишся на нього і розумієш, що або ти виконуєш завдання, або тобі кінець. А ми давно зрозуміли, що такий підхід не працює», — зазначив Залужний.

За словами головнокомандувача, в українській армії все інакше – іноді 21-річні лейтенанти командують чоловіками, яким по 50-60 років. А «тримати порядок кулаками і біцепсами» в Збройних силах України не виходить.

Повне інтерв’ю Валерія Залужного журналу The Economist можна прочитати тут.

December 15, 2022

Пошукаємо?