Працівників диспетчерської «Кривбасводоканалу» можуть спонукати до ведення внутрішньої документації російською

До рук СВОЇХ потрапили скріншоти з, ймовірно, внутрішнього чату підприємства у Viber, де працівників диспетчерської «Кривбасводоканалу» можуть спонукати до ведення внутрішньої документації російською мовою під час війни з росіянами. У повідомленні їхня колега Вікторія заявляє, що «керівник читає відомості про виконані на підприємстві роботи російською мовою».

СВОЇ відшукали диспетчерку Вікторію Зобкову, у телефонній розмові вона дещо пом’якшила риторику й про керівника не згадує. Каже, вся офіційна документація ведеться державною, а от внутрішня — між відділами — заповнюється російською.

«Якась табличка, яка не несе відповідальності, заповнюється російською. Надприродного в цьому нічого немає. Я розумію українську мову, але мені зручніше спілкуватися російською. Тому я не бачу нічого такого, аби внутрішня документація велася російською», — зазначила диспетчерка центральної диспетчерської служби комунального підприємства «Кривбасводоканал» Вікторія Зобкова.

Юристи кажуть, що Вікторія дещо помиляється. За словами Олександра Макаренка, в комунальних підприємствах використання української мови для документообігу є обов’язковим. При цьому неважливо, чи бачить ці відомості хтось, окрім працівників установи.

«Якщо ми говоримо про підприємства державної чи комунальної форми власності, обґрунтування, що «не зручно використовувати українську, державну, мову», відповідно до закону є як мінімум дивними. Тому я вважаю, що ця ситуація має бути перевірена, можливо, в тому числі і правоохоронними органами, яка насправді мета такої позиції», — повідомив юрист Макаренко. Він також додав, що обурені працівники можуть звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. До речі його контакти можна знайти тут.

Директор «Кривбасводоканалу» Сергій Марков назвав інформацію про примушення до російської провокацією.

«Навіть не розумію про що ви кажете, адже на підприємстві не ведеться документація. Я вважаю, що хтось підкинув їх. Це не відповідає дійсності. На підприємстві політика виключно українською мовою», — заперечив Марков.

Працівники диспетчерської повідомили, що шанувальником документообігу російською є начальник центральної диспетчерської служби Володимир Приступа. Саме він є керівником диспетчерки Вікторії Зобкової, згаданої вище.

Прессекретарка підприємтсва Інна Михайлова вважає, що «жіночки роздули скандал, хоча це можна було вирішити між собою».

October 13, 2022

Пошукаємо?