Президент Чехії відвідав Дніпропетровщину. Його країна взяла шефство над регіоном

Гуманітарна допомога та відновлення – це оновні напрямки співробітництва Чехії на Дніпропетровської області, за словами президента Петра Павела. 

Разом з очільником ОВА Сергієм Лисаком він підписав меморандум про виготовлення сучасного медичного автобуса – реанімаційного відділення на колесах, де одночасно допомогу надаватимуть 12 пораненим. Чехи виготовлять цей автобус під замовлення спеціально для наших захисників.

Чехія взяла шефство над областю та першочергово допоможе у відновленні навчальних закладів. У регіоні пошкоджено майже 100 шкіл та понад 50 садочків.

Петр Павел завітав до гуртожитку для переселенців. Нині в ньому передувають 70 людей з Донецької, Запорізької, Херсонської та Луганської областей. Чехія допоможе облаштувати їхнє життя далі.

Президент у пам’ять про загиблих під час ракетної атаки на дев’ятиповерхівку поклав квіти до меморіалу. Також вшанував оборонців на Алеї Пам’яті у Дніпрі.

Новомосковській лікарні Чехія подарувала 9 багатофункціональних ліжок.

У минулому військовий, Петер Павел зустрівся з нашими захисниками та залишив автограф на бронетехніці. У відповідь йому подарували шолом з петриківським розписом.

«Як командир, я завжди підтримував своїх бійців. Сьогодні це вже не моя роль. Я прийшов, аби висловити їм свою повагу. Ми з вами. Ви помститеся за полеглих, повернете собі свободу», – підкреслив Петр Павел.

April 29, 2023

Пошукаємо?