Про «укріплений нейтралітет», складне питання Донбасу і гарантії безпеки, – Давід Арахамія пояснив пропозиції України на переговорах

Член переговорної групи від України Давід Арахамія дав інтерв’ю виданню РБК Україна. У ньому він зупинився на декількох пунктах мирної угоди, які пропонує Україна.

Щодо гарантій безпеки

«Напад на Україну у будь-якій формі – збройна агресія, поліцейська операція, все що маячне там можуть придумати, у будь-якому форматі – вважається нападом. І тоді країни-гаранти зобов’язані після проведення консультацій, стеля яких – 72 години, надати необхідну допомогу».

Укріплений нейтралітет

«Ми не йдемо за такою моделлю, що у нас є нейтралітет, і тому ми розслабилися, армія нам не потрібна, нехай наші гаранти про нас піклуються. Ні, як то кажуть, на бога сподівайся, а сам не плошай. Тому концепція укріпленого нейтралітету нам дуже близька».

Це також означає, що на території України не можуть розміщуватися військові бази інших держав. Проте і до війни цього не було. Також наша держава зможе і далі отримувати озброєння від західних союзників.

Про припинення вогню

«Ми спеціально на першій зустрічі, на першому питанні запитали: ви у рамках Віденської конвенції рухатися будете? Вони це підтвердили. А Віденська конвенція нам дуже допомагає, оскільки там чітко написано, що якщо договір підписаний під тиском, то він вважається нікчемним».

Це означає, що якщо буде на умовне підписання договору або момент, коли його вже можна серйозно обговорювати, армія рф має повністю піти.

Про Донбас

«Питання ОРДЛО – найскладніше. На переговорних групах, чесно кажучи, його не чіпали, тому що розуміли, що у нас не вистачить політичного мандата, щоб його обговорювати».

Давід Арахамія каже, що на першій зустірі росія надала договір про капітуляцію, який українська сторона, звісно, відхилила: «У мене зберігся для музею історії нашої перемоги. Цей екземпляр у мене лежить і чекає свого часу».

March 30, 2022

Пошукаємо?