Продовольча криза скасовується? Україна, Туреччина, рф та ООН підписали угоди про експорт зерна морем

22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали угоди про експорт зерна та інших агрокультур морським шляхом. Свої підписи у Стамбулі поставили міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністром оборони Туреччини Хулусі Акар, генсек ООН Антоніу Гутерреш. 

Сторони погодили маршрути експорту зерна з трьох українських портів: «Одеса», «Южний» та «Чорноморськ». Їх розміновувати не будуть, контроль за портами залишиться за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та інших харчових продуктів і добрив не передбачається.

У розробці морських коридорів брали участь військові, а дотримання правил безпеки контролюватиме моніторингова група в Стамбулі під егідою ООН. 

Генсекретар ООН Антоніу Гутерриш вже назвав цю подію «маяком надії, можливості та полегшення».

Дзеркальний документ також підписали Туреччина, ООН та росія. 

«Україна не підписує жодних документів з росією. Не буде жодного супроводу транспорту російськими кораблями та присутності представників рф в портах України. У разі провокацій – негайна військова відповідь», – наголосив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. 

Він додав, що у разі потреби спільні групи будуть проводити перевірки транспортних кораблів. 

Експорт може розпочатися за кілька тижнів.

Нагадаємо, минулого року Україна зібрала рекордний врожай зернових та олійних куртур – 100 млн тонн. Зараз в портаз залишаються заблокованими 20 млн тонн зерна попереднього врожаю. 

Цього року планується отримати 50,4 млн тонн зернових та 16,3 млн тонн інших культур. 

Читайте також: Аграрії Дніпропетровщини зібрали перший мільйон тонн зерна.

July 22, 2022

Пошукаємо?