Ракетний удар по греблі: через півроку експерти знову перевірили якість води в Інгульці

Фахівці з «Досить труїти Кривий Ріг» відібрали проби води у річці Інгулець. Мета – перевірити на вміст фосфатів і нитратів, які виявили у великій кількості після ракетного удару по Карачунівський греблі. Виявилося, що якість води покращилася, але залишається «посередньою».

У вересні 2022 року росія вдарила по гідроспоруді на річці Інгулець. В результаті підтопило близько двохсот будинків, загинула риба, а річка після відбудовних робіт почервоніла.

Тоді команда «Досить труїти Кривий Ріг» одразу дослідила якість води: високим було забруднення фосфатами та нітратами.

Через півроку знову відібрали воду для аналізу – показники покращилися за концентрацією забруднюючих речовин, але без зміни категорії якості води. Наразі вода в Інгульці за екологічними показниками має «осередню якість». Це зумовлено підвищеним вмістом розчинених солей, сполук жорсткості води, нітрат-іону та нітрит-іону. Проте зменшився вміст зважених речовин, сполук нітрогену та фосфатів.

Дослідження ще раз підтвердило теорію, що у 2022 Інгулець після ракетного удару був забруднений цими речовинами внаслідок розливу води, затоплення каналізаційних мереж та вигрібних ям на приватних територіях. На щастя, ситуація покращилася за півроку, а «посередня якість» пов’язана з іншим антропогенним впливом на якість та забруднення води у басейні Інгульця.

April 20, 2023

Пошукаємо?