Рамштайн-9: яку військову допомогу отримає Україна?

У Брюсселі завершилася дев’ята зустріч країн, які допомагають Україні у війні з росією, у форматі «Рамштайн». Оголошена військова допомога Україні не стала несподіванкою. 

Ллойд Остін нагадав, що цього місяця США оголосили про новий пакет військової допомоги, який, зокрема, містив боєприпаси для «Хаймарсів» та посилення протиповітряного захисту. Україна також отримає 1,7 млрд доларів підтримки у фонд безпеки.

Велика Британія надасть раніше анонсовану роту танків Challenger. З Канади прибудуть бронетранспортери. Танки надійдуть також із США.

Leopard Україні передадуть 8 країн: Німеччина, Польща (також танки Т-72), Нідерланди, Іспанія, Португалія, Канада, Норвегія, Данія.

США, Німеччина, Нідерланди нададуть Україні системи ППО Patriot, а Франція та Італія SAMP/T.

США та Чехія також дадуть танки Т-72 на додаток до тих, які ми вже отримали від Польщі.

Генсек НАТО повідомив, що Україна витрачає більше снарядів, ніж їй встигають надіслати. Для цього Франція разом з Австралією буде розгортати виробництво боєприпасів калібру 155 мм. США також відновлює підприємства.

Ллойд Остін і Марк Мілі кажуть, що західні партнери зараз зосереджується на навчанні українських військових для маневрування у бойових діях, щоб відійти від тактики позиційних артилерійських дуелей, на які йде величезна кількость боєприпасів.

Норвегія виділила 6,5 млрд євро на різні напрямки підтримки.

Щодо літаків, Ллойд Остін заявив, що вони працюють з Україною над питаннями, які є найнагальнішими. Про літаки у нього інформації немає.

Однак США не можуть заборонити Польщі надати літаки Україні. Хоча й прагнуть, аби це рішення було спільним.

Також голова Пентагону заявив, що США та союзники допоможуть українцям навесні перейти у контрнаступ.

За його словами, росія зараз нападає на Донбасі, у них є багато військовослужбовців. Це війна на виснаження, з використанням артилерії. Але у них немає успіху. Лінія фронту залишається стабільною. Росія несе дуже багато втрат.

Основною загрозою зараз союзники вважають ракетні атаки, зокрема на Київ.

 

February 14, 2023

Пошукаємо?