Рекордний хабар: Голову Верховного суду затримано, але підозри поки немає

НАБУ просить Вищу раду правосуддя відсторонити від виконання обов’язків Голову Верховного суду. Всеволода Князєва та ще одного фігуранта затримали в межах справи про хабар. Як повідомив радник голови Офісу президента Сергій Лещенко Верховного суддю спіймали на отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів.

Детективам НАБУ стало відомо про злочинне угрупування у суддівських лавах, на чолі з керівництвом гілки. Аби викрити їх, правоохоронці під прикриттям проникли до кола ймовірно причетних осіб.

Так, детективи вийшли на зв’язок між низкою представників власника фінгрупи «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго з одним із очільників адвокатського об’єднання. Останнє – використовувалося для прикриття злочинної діяльності. Обидві сторони домовилися про передачу хабаря, аби Верховний Суд ухвалив потрібне рішення.

Читати також: Пройшов вишкіл у Великобританії та звільняв Донеччину: загинув криворіжець Анатолій Шмагуненко

Засідання мало відбутися 15 березня, однак його перенесли, щоб дати час зібрати необхідну суму хабаря. Вже 19 квітня Верховний Суд ухвалив потрібне рішення, а на початку травня керівництво суду сказало адвокату розподілити гроші серед учасників оборудку.

3 травня передали першу частину траншу, а 15 надійшла вже друга. Її було зафіксовано «на гарячому».

Правоохоронці підозрюють, що схема адвокатського посередництва між людьми та суддями працювала системно й по всій території України і мова може йти не про одне рішення.

Начальник відділу САП Олександр Омельченко зазначив, що складність у фіксації злочинів була в тому, що фігуранти добре обізнані в методах роботи правоохоронців, тож використовували методи конспірації, моделювали поведінку у разі їх викриття та вигадували «шифри» для людей по справам.

Нині детективи НАБУ затримали 2 людей, серед яких Голова Верховного суду. Підозри поки що не вручили, утім мова йде про надання та прийняття неправомірної вигоди службовою особою за змовою групою осіб у особливо великих розмірах.

Читати також: Наслідки масованого обстрілу: ППО знищила всі російські ракети, включно з хвалебними «Кинджалами»

May 16, 2023

Пошукаємо?